(Haber: Oğuzhan EKE) - BAİBÜ Tıp Fakültesinin 16. döneminde 167 doktor mezun oldu.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Kongre Merkezi Bordo Salonda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Mustafa Alişarlı, akademisyenler, aileler ve yeni mezun doktorlar katıldı.

TAPU İL MÜDÜRÜ AKKAYA UYARDI! TAPU İL MÜDÜRÜ AKKAYA UYARDI!

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda dönem birincisi Doktor Nizamettin Taşdemir konuşma yaptı.

 “BİZLERE HEKİMLİK MİSYONUNU KAZANDIRMAYA ÇALIŞTILAR”

Hekimliğin, çocukluk hayali olduğunu ifade eden Taşdemir, “Çocukluktan itibaren hayalini kurduğum, yıllarca bu hayale ulaşmak için emek verdiğim ve sonunda hekimlik mesleğine ilk adımlarımı attığım için yaşadığım gurur ve mutluluğumu sizlerle paylaşmak isterim. Kıymetli hocalarımız, ilk dersten itibaren her şeyin bir vicdan meselesi olduğunu, hastalık değil hastanın olduğunu, tıbbın bir bilim olmakla birlikte aynı zamanda bir sanat olduğunu, hekimliğin esasen bir usta çırak ilişkisi olduğunu, eğitimimizin her aşamasında vurgulayarak bizlere hekimlik misyonunu kazandırmaya çalıştılar” dedi.

“EN YORUCU GÜNLERİ BU FAKÜLTEDE GEÇTİ”

Taşdemir, eğitim hayatlarına dikkat çekerek, “Hem kendimiz hem de ailelerimiz için zorlu ve yıpratıcı bir eğitim hayatımız oldu. Kimilerimiz heyecanlı ve bir o kadar da stresli, kimilerimiz uykusuz, kimilerimizin ise en yorucu günleri bu fakültede geçti. Buna rağmen bu hayata kaç kez gelirsem geleyim her seferinde yine hekim olmayı dilerdim” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından, dönem birincisi fakülte kütüğüne adının yazdığı plaketi çaktı. Program meslek yemininin edilmesiyle sona erdi. 167 doktor üniversiteden mezun oldu.

Kaynak: haber merkezi