Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde 3 Mayıs Türkçülük günü kutlandı. Öğrenciler, ellerinde Türk devletlerinin bayraklarıyla yürüyüş yaptı.

 

BAİBÜ Türk Dünyası Topluluğunun düzenlediği kutlama etkinliğine Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Sedat Tok, Ülkü Ocakları Bolu Şube Başkanlığı ve üniversite teşkilatları katılım sağladı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Kampüsü Eğitim Fakültesi önünde toplanan Bolu Ülkü Ocakları ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu üyeleri ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla okul etrafında sloganlar atarak yürüdü.

Öğrenciler ellerinde “Ne Amerika Ne Rusya Ne Çin Her şey Türklük İçin”, “Dilde Fikirde İşte Birlik”, “Bin Cihana Değişmem Şu Öksüz Türklüğümü” yazılı pankartlar taşıdı. Yürüyüş Gölköy mesire alanında  son buldu.

GÖNÜL COĞRAFYAMIZ KARDEŞ ŞEHİRLER PROJESİ BOLU'DA BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI GÖNÜL COĞRAFYAMIZ KARDEŞ ŞEHİRLER PROJESİ BOLU'DA BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

“ VATAN BÜYÜK BİR MÜEBBET ÜLKEDİR TÜRKLERE TUĞRAN”

Yürüyüş sonrasında Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Sedat Tok günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak; “3 Mayıs 1944 yılından beri Türk milliyetçiliğinin ve Türk milliyetçilerinin tabutluklara sığdırmaya çalışanların bir kutlu yürüyüşü perçinlettikleri tarihtir. Bundan sonra da tuğran coğrafyamıza ışık tutan, maziden atiye bir köprü olan bir dönüm noktası olarak yaşatılacaktır. Merhum ziya Gökalp beyinde dediği gibi vatan ne Türkiye’dir Türklere Türkistan, vatan büyük bir müebbet ülkedir Türklere Tuğran” ifadelerine yer verdi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN