Yurdun dört bir yanından teröre lanet sesleri yükselirken Bolu’da da üniversite öğrencileri Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerlerimiz için  “Şehitlere Saygı, Teröre Tepki” Yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe katılım ve desteğin az olması bazı vatandaşların tepkisine neden oldu.

BAİBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümü Öğrencisi Hasan Hüseyin Argunşahin; “Türk milletinin milli benlikleri ile oynanmıştır. Türk milleti artık şehit hassasiyetine, haberlerine duyar göstermemektedir” dedi.

Bolu İzzet Baysal Üniversitesini farklı bölümlerde okuyan bir gurup öğrenci son 22 günde şehit olan 24 askerimiz için Bolu Valiliği önünde bir araya geldi. Ellerinde Türk bayraklarıyla İzzet Baysal Caddesi boyunca sloganlar atan öğrenciler terörü lanetleyen yürüyüş yaptı.

“Şehitler ölmez, vatan bölünmez”,  “Şehitlerin intikamı alınacak” sloganları atan öğrencilerin yürüyüş belediye meydanında son buldu.

“KATILIM AZ OLMAMALIYDI”         

Yoldan geçen ve yürüyüşe destek veren bir vatandaş; “Gençlere helal olsun. Katılım az oldu böyle olmamalıydı.” diye konuştu.

“ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEDİ AMA BU MİLLETİN CENAZE NAMAZINI KILMAK GEREKİR”

Bir başka vatandaş ise; “Gönül isterdi ki şu bu vatanda yaşayan herkes şehitlerimize saygıdan dolayı yanımıza gelip bize destek olmalarını isterdik. Ama kimsenin umurunda değil. Şehitlerimiz ölmedi ama bu milletin cenaze namazını kılmak gerekir.” dedi.

 Yürüyüşün ardından açıklama yapan BAİBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümü Öğrencisi Hasan Hüseyin Argunşahin; “Son 22 günde toprağa verilen 24 şehidimizi anmak ayrıca teröre lanet etmek için Türk gençleri olarak toplandıklarını belirtti.

“ŞEHİTLERİMİZİN AHI TÜRKİYE’DE TEK YÜREK GİBİ ÇARPMALI”

Argunşahin, bu ülke için canlarını veren şehitlerimiz için meydanları ve sokaklarının inlemesi gerektiğine işarete ederek; “Şehitlerimizin acısı sadece düştüğü ocakların, analarının, eşlerinin, çocuklarının değil tüm Türk milletinin bağrına, yüreğine kor gibi düşmesi lazımdır. Bu topraklarda Türkün şanlı bayrağı dalgalansın diye vatan için canlarını veren şehitlerimizin ahı tüm Türkiye'de tek yürek gibi çarpmalı; tüm şehirleri, meydanları, sokakları inletmelidir. Ama maalesef toplandığımız kişi sayısından görüyoruz ki; eskiden ellerinde Türk bayrakları ile insanlar meydanlara inerken bugün kimse tepki vermemektedir. Burada bir avuç yürekli gencin azlığı ile görmüş oluyoruz.  Yalnızca sosyal medya üzerinden duygu paylaşımları yapılıp, haberlerde televizyonlarda sıradan bir durummuş gibi özet halinde geçilmemelidir.” İfadelerine yer verdi.

“TÜRK MİLLETİ ŞEHİT HABERLERİNE ASLA ALIŞMAMALI”

Kahraman şehitlerimizin acısı, şehit analarının feryadının unutulmaması gerektiğinin altını çizen BAİBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümü Öğrencisi Hasan Hüseyin Argunşahin; “Türk milleti şehit haberlerine asla alışmamalı, Türk çocuğu kendisi ve yurdu için can veren kahraman şehitlerini unutmamalıdır. Şehit anasının feryadından, şehit çocuğunun iki damla gözyaşından aldığı kini ateşten damgalar gibi kalbine kazıyıp, diri tutmalıdır. Tüm asil şehitlerimizin ruhları şad olsun. Evvelce gidenlere selam olsun. Türk milletini bu hale düşürenlerden de, 12 şehit verdiğimizin ertesi günü milletin meclisinden, örgüt elebaşına "sayın" diyenlerden de ve onları o koltuklara oturtup, meclise girmelerine sebep olanlardan da Türklük bir gün hesap soracaktır.” şeklinde konuştu.

BAİBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümü Öğrencisi Hasan Hüseyin Argunşahin, açıklamasını Süleyman Çobanoğlu’nun kahraman Türk askerlerine yazdığı şiirle sonlandırdı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN