İstanbul’da düzenlenen Pony Ligi finaline katılan, Bolu Binicilik Spor Kulübü, başarılarla şehre döndü.

Bolu Binicilik Kulübü, İstanbul’da Anadolu Atlı Spor Kulübünde düzenlenen, Eyüp Sabri Tuncer Pony liginin finaline katıldı. Yarışmada eğitimlerini Bolu Binicilik Kulübünde alan 11 yaşındaki Oğuz Kaan Yüksel, 9 yaşındaki Yade Sevim, 8 yaşındaki Merve Can ve 7 yaşındaki Bilge Deniz Erdinç yeteneklerini sergiledi. Antrenörleri Şeyma Başar eşliğinde, “Duman” isimli at ile yarışmaya katılan spor kulübü 4 madalya kazandı.

“ÇOK GÜZEL SONUÇLARLA DÖNMÜŞ OLDUK”

Bolu Binicilik Kulübü Antrenörü Şeyma Başar, sürece ilişkin, “İstanbul Anadolu Atlı Spor Kulübünde, Eyüp Sabri Tuncer liginin final ayağına katıldık. 4 çocuğumuzla birlikte gittik buradan lisanlı sporcu olarak, bir de atımızla birlikte gittik. Duman aslında engel atlama atı. Biraz biz onu daha düşük bir yarışmaya sokmuş olabiliriz. Çocuklarımız da yeni başlangıç seviyesindeydi zaten. İlk yarışmalarına göre çok güzel sonuçlarla dönmüş olduk. Çok güzel tecrübeler edindik” dedi.

“KATILMAYI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ YARIŞMALAR VAR”

İLERİ: “ENFLASYON ÖNÜMÜZDEKİ AYDAN İTİBAREN DÜŞÜŞE GİRECEK” İLERİ: “ENFLASYON ÖNÜMÜZDEKİ AYDAN İTİBAREN DÜŞÜŞE GİRECEK”

Kısa sürede önemli yol aldıklarını belirten Başar, “En önce başlayan yaklaşık 6 aydır falan biniyor. 3 aydır binenlerde de var. Kısa sürede güzel yerlere geldiler. Öğrencilerimiz parkuru çok güzel bitirdiler, öğrencilerimiz. Hatta bir tanesi bize biraz sürpriz yaparak dereceye girdi. Gayet iyiydi bizim için. Önümüzdeki aylarda, Ağustos sonunda tekrar katılmayı düşündüğümüz yarışmalar var. Daha üst seviyelere çıkarak katılacağız” ifadelerini kullandı.

“BİZDEN ÇOK DAHA TECRÜBELİYDİ”

Yarışmaya katıldıkları atları, “Duman” hakkında da konuşan Başer, “Yani bir Pony’e göre bizi hiç yormadı. Yarışma alanında bizden çok daha tecrübeliydi hatta. Gayet sakin, uysal, yarışmaya girdiğinde de çok dört dörtlük işini yaptı ve bitirdi” ifadelerini kullandı.

Başar ayrıca, kendilerine maddi manevi destek olan Gençlik ve Spor il Müdürlüğü'ne ve sponsor olan firmalara teşekkür etti.

Kaynak: haber merkezi