Üniversite Sıralarında Yeniden Hayat Buldular,  Birlikte Öğrenme Üniversitesi”nin Bahar dönemini başarıyla tamamladılar.

Her Yaş Dostu Üniversite” mottosuyla topluma katkı sunmak amacıyla düzenlenen 60+ Birlikte Öğrenme Üniversitesi 2023-2024 Bahar Dönemi kapanış programı yapıldı.

İlk olarak öğrencilerden Günay Kılıç teşekkür konuşması yaptı.

“BİR ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ MİSALİ YAŞAMIŞ OLDUK”

 “Bizler için tam da böyle oldu. Üniversite hayatı yaşamamış kıymetli arkadaşlarımız bu duygularını, bu sıralarda bir üniversite öğrencisi misali yaşadılar”

“TAZELENDİK, HEVESLENDİK, EN ÖNEMLİSİ BÜYÜK BİR AİLE OLDUK”

Kılıç,  duygu ve düşüncelerini de aktardı.

‘Küllenmeye yüz tutmuş bilgilerimizi tazeledik; yeni kazanımlar öğrendik; tazelendik; psikolojik olarak başa döndük. Heveslendik, canlandık, yaşama sevincimizi artırdık. En önemlisi de, büyük bir aile olduk. Birbirimizi çok sevdik; hocalarımızı çok sevdik; sıralarımızı, birlikte oturmayı, teneffüse çıkmayı, ders bitiminde arkadaşlarımızı araçlarımıza davet etmeyi, serviste birlikte seyahat etmeyi sevdik.’ Nedeni ise, Birlikte Öğrenme projesiydi. 3 aylık süreci tamamladık; ayrılmak istemedik.

“ÇOK DEĞERLİ DÖNÜŞLER ALDIM”

Birlikte Öğrenme Üniversitesi ile ilgili olumlu geri dönüşler aldığına işaret eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı da 2 önemli proje olan Anneler Üniversitede Okulu ve Çocuk Üniversitesi hakkında da bilgi verdi.

Tazelenme üniversitesi, sizler için yeni bir bahar ve canlanma oldu. Üniversitemizin isim önerisi de büyüklerimizden geldi ve çok güzel oldu. Çünkü sadece akademisyenlerimiz burada sizlere eğitim vermiyor; sizlerden de bizler çok şey öğreniyoruz; birlikte öğreniyoruz.  9 sömestir yönettiğimiz Anneler Üniversitede Okulu projemiz var. İki dönem de Çocuk Üniversitesi’ni hayata geçirdik. Minik çocuklarımızın da heyecanını gördük. Amacımız onları heveslendirmek, meslek seçimlerini yapmalarına yardımcı olmaktı; bunu da başarıyoruz.”

ALPAGUT MAHALLESİ'NDE HAZIR GİYİM VE DERİ AKSESUARLARI SERGİSİ AÇILDI ALPAGUT MAHALLESİ'NDE HAZIR GİYİM VE DERİ AKSESUARLARI SERGİSİ AÇILDI

“GELİŞTİRİLEREK DEVAM EDECEĞİNDEN ŞÜPHEM YOK”

MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, projenin gelişerek devam edeceğini kaydetti.

Bu projenin daha da geliştirilerek devam edeceğinden hiç şüphem yok. Çünkü Üniversitemiz gerçekten Türkiye’de belli sıralamalara gelmiş, proje ve çalışmalarıyla örnek üniversiteler arasında yer alıyor. Bizler de üniversite heyecanını burada sizlerle birlikte yaşamış oluyoruz.”

 “ÜNİVERSİTEMİZİ KUTLUYORUM”

Bolu Valisi Erkan Kılıç ise, çok güzel ve anlamlı bir projenin hayata geçirilmiş olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

“2019 yılında dünya nüfusunun yüzde 9’u yaşlı nüfus olarak nitelendiriliyor. Ülkemizde de bu oran artıyor; insanın yaşam süresi uzuyor. Dolayısıyla değerli büyüklerimizin hayatın içinde olması, sosyal ve psikolojik yönden desteklenmesi son derece önemli. Hayatın aslında bitmediğini, heyecanın arttığını, daha sağlıklı yaşanılabileceğini bu projeler ortaya koyuyor. Bu proje aynı zamanda, büyüklerimizden alacağımız dersleri ve hayat tecrübelerini bizlere hatırlatıyor. Üniversitemiz de ismini çok güzel koymuş; Birlikte Öğrenme Üniversitesi olarak. Gerçekten böyle. Hayata tutunmak, güçlü olmak ve ülkemize hizmet etme noktasında hep beraber çalışacağız.

BELGELER TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından 3 aylık eğitim sürecine katılan büyüklerimize, dönem sonu belgeleri; büyüklerimizin eğitimlerine katkı sunan akademisyenlerimize teşekkür belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Editör: Servet Tayfun