Boluspor bayramlaştı Boluspor bayramlaştı

Yerel seçime 41 gün kala Cumhuriyet Halk Partisi Ankara’da aday tanıtım töreni düzenlendi.

Törende CHP Genel Başkanı Özgür Özel açılış konuşması yaptı. Gündeme dair mesajlar veren Özel, bin 127 aday belirlediklerini ifade etti.

“TOPLAMDA BİN 127 ADAY BELİRLEDİK”

Özel, sıkı çalıştıklarının mesajını verdi.

“Bugün huzurunuza en doğru isimlerle çıkmak için çok çalıştık, ince eledik, sık dokuduk. 11 parti meclisi toplantısı yaptık. Neredeyse kurultaydan bugüne kadar her hafta bir parti meclisi toplantısı yaptık. Toplamda bin 127 aday belirledik”

“ÇOK ÖNEMLİ ÇOK BÜYÜK BİR ADIM ATTIK”

Özel, kadın ve genç aday sayısını arttırdıklarının da altını çizdi.

“Belediye Başkanlıkları için 100 kadın adayımız, 2019’a göre tam iki katına çıkmış, kadın aday sayımız var. Açıkçası bu Cumhuriyet Halk Partisi için, Türkiye için önemli bir adımdır ama asla yeterli değildir. Ülkesine hizmet etmek isteyen 81 ildeki tüm coğrafyadaki Atatürk’ün kadınlarını, kızlarını Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapmaya davet ediyorum. Bu iradenin arkasında Cumhuriyet Halk Partisinin genel başkanı olarak bizzat duracağım, söz veriyorum. Bin 127 adayımızdan 196 tanesi genç adayımız, bu konuda da çok önemli çok büyük bir adım attık”

TANJU ÖZCAN’A ALKIŞLI DESTEK

Konuşmalarının ardından, Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen adayların tanıtımları gerçekleştirildi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın adı anons edildiğinde salonun alkışlarla destek verdiği görüldü. Adaylar tek tek sahneye çağırıldı.

Adayların tanıtılmasının ardından sahnede İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz ve İl Kadın Kolları Başkanı Zuhal Işın Toker ile belediye başkan adayları ve Genel Başkan Özel toplu fotoğraf çektirdi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN