İzzet Baysal Caddesinde dükkanların olmasından dolayı kuryelerin sayısında artış meydana geldi.

İzzet Baysal Caddesinde kurye motosikletlerindeki sayı da artış gösteriyor.

Kuryelerin İzzet Baysal Caddesi üzerinde motosiklet kullanmasının ardından vatandaşlarda sık sık cadde üzerinde motosikletleriyle çok rahat bir şekilde sürüş yapabiliyor.

İzzet Baysal Caddesinin trafiğe kapalı olmasını motosiklet sürücüleri umursamayarak vatandaşların arasında gezerek yaşanabilecek kazalara sebebiyet veriyor.

Bu konuyla ilgili İzzet Baysal Caddesinin trafiğe kapalı olmasıyla ilgili Bolu İl Emniyet Müdürlüğünün denetim gerçekleştirilmesi bekleniyor.

“YASAK OLDUĞU BELLİ”

BOLU’DA, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI BOLU’DA, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI

Motosiklet Eğitmeni Levent Arar, İzzet Baysal Caddesinin kesinlikle trafiğe kapalı olduğunu söyledi.

 “Burası motosiklet girişinin yasak olduğu bir cadde. Bu konuda burayı ihlal durumu gerçekleştiğinde bunun için özellikle bu işi profesyonel olarak yapan, yani motosikleti profesyonel olarak kullanan, bir iş gerekçesiyle kullanan kurye arkadaşlarımızın fazlasıyla dikkat etmesi gerekiyor. Belki iş yerlerine ulaşmak için olduğunu düşünebilirler ama bunun için belki yan ara hatları kullanmaları ama ana caddenin kesinlikle uygun olmayacağı ve bunun yasak olduğu belli. Bir diğer tarafı da denetimleri sıklaştırarak bu konuda ki yaptırımların gün be gün arttırılarak devam etmesi gerektiğidir çünkü başka çaresi yok gibi duruyor”

Editör: Servet Tayfun