Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın başkanlığında 2024 yılı KÖYDES İl Tahsis Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 2024 yılı içerisinde KÖYDES kapsamında ayrılan yatırımlar değerlendirildi.

Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın başkanlığında İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, İl Genel Meclisi Başkanı Ekrem Çetinkaya, Kaymakamlar ve kurum temsilcileri katıldı.

İLK ZİYARET ŞEHİTLİĞE YAPILDI, ŞEHİT AİLELERİ UNUTULMADI İLK ZİYARET ŞEHİTLİĞE YAPILDI, ŞEHİT AİLELERİ UNUTULMADI

“104 milyon 524 bin 361 TL ödenek ayrıldı”

Toplantının açılış konuşması Vali Erkan Kılıç yaptı. Vali Kılıç, KÖYDES kapsamında merkez ve ilçelere ayrılan ödenekler hakkında bilgi vererek, “KÖYDES kapsamında toplam 104 milyon 524 bin 361 TL ödenek ayrılmış. Bu ödeneğinde merkez ve ilçelere dağılımı olarak Merkez İlçeye 26 milyon 583 bin 547 TL, Dörtdivan ilçemize 4 milyon 285 bin TL, Gerede ilçesine 14 milyon 814 bin TL, Göynük ilçemize 16 milyon 832 bin TL, Kıbrıscık ilçemize 4 milyon bin 60 TL, Mengen ilçemize 13 milyon 269 bin TL, Mudurnu ilçemize 16 milyon 497 bin TL, Seben ilçemize 5 milyon 884 bin TL, Yeniçağa ilçemize de 2 milyon 746 bin TL olmak üzere toplam 104 milyon 524 bin TL ilçemize KÖYDES kapsamında aktarılacak ödenek olacaktır.” Dedi.

“Öncelikli olarak KÖYDES’te içme suyu konusu”

Vali Kılıç, öncelikli konunun içme suyu olduğunu belirterek, “Bugünde bu ödenekle ilgili olarak Cumhurbaşkanımızın kararı doğrultusunda yapılacak çalışmalar, projeler hangileri olacak? Ağırlık hangi projelere verilecek? Bunlarla ilgili olarak değerlendirmemizi yapacağız. Tabi bizim için öncelikli olarak KÖYDES’te içme suyu konusu, bizim ve cumhurbaşkanlığımızın kararında öncelik verilen bir husus. Yol yapımı, kanalizasyon çalışmaları, bu belirttiğim alanlarla ilgili olarak bu para gönderilmiş. İlimizde bununla ilgili olarak daha önce İl Özel İdaremiz ve Kaymakamlıklarımız, Köylere Hizmet Götürme Birliklerimiz çalışmalarını yaptılar. İlimizde 2024 yılında uygulanacak projeleri her ilçe, merkez dahil olmak üzere bunun planlama çalışmasını yaptılar. Bizlerde bununla alakalı olarak bu projeleri gözden geçireceğiz. Ona göre kesinleştirdikten sonra da bunu Bakanlığımıza göndereceğiz ve akabinde de ihalelerle ilgili de yapım çalışmaları başlayacak.” ifadelerini kullandı.

Editör: Servet Tayfun