KESK BOLU, TÜİK’E TEPKİ GÖSTERDİ KESK BOLU, TÜİK’E TEPKİ GÖSTERDİ

Bolu’daki uyuşturucu ile mücadele etkinliğinde yeteneklerini sergileyen Narkotik Köpeği Hera, gizlenen uyuşturucu maddeyi kısa sürede buldu.

Bolu’da, 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında etkinlik gerçekleştirildi. Kent Meydanı’nda Bolu İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ile Yeşilay Bolu Şubesi, Kızılay Bolu Şubesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi mimarlık bölümü öğrencileri stant açtı.

Stantları Bolu Valisi Erkan Kılıç ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ile protokol üyeleri ziyaret etti.

Etkinlikte, stantlara gelen vatandaşlara Bolu’da yapılan çalışmalar hakkında ve bağımlılıkla mücadele konusunda bilgi verildi.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, programda Narkotik Köpeği Hera ile gösteri yaptı. Hera, gizlenen uyuşturucu maddeyi, aldığı özel eğitim ile kısa sürede bularak, büyük beğeni topladı. Vatandaşlar, gösteriyi ilgi ile takip etti.

Kaynak: haber merkezi