31 Mart yerel seçimleri için takvim işlemeye devam ediyor. Seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıkarıldı.

Türkiye 31 Mart'ta mahalli idareler seçimi için sandık başına gidecek. Milyonlarca seçmen, belediye başkanları ve muhtarları seçmek için oy kullanacak.

Yüksek Seçim Kurulu’nca hazırlanan seçim takvimine göre Mahalli İdareler Genel Seçiminde oy kullanacak seçmenlerin listesinin yer aldığı Sandık Seçmen Listeleri muhtarlıklarda askıya çıkarıldı.

SEÇMENLER, 17 OCAK'A KADAR BİLGİLERİNİ KONTROL EDEBİLECEK

Seçmenler için bilgilerini sorgulama ve itiraz dönemi başladı. 17 Ocak tarihine kadar seçmen listelerinde güncelleme yapılabilecek.

Karaçayır Mahallesi Muhtarı Cengiz Aydoğan; “Seçmen listelerimiz askıya çıkmıştır. Seçmenlerin bilgilerini kontrol ederek güncelleme yapabileceği askı süresinin 17 Ocak’ta sona erecek. Mahallemizde oturan vatandaşlarımız bir an önce muhtarlıklara gelip bilgilerini kontrol etmeli” dedi.

Öğrenci olup öğrenim gördükleri yerleşim yerlerinde oy kullanmak isteyenler, muhtarlık bölgesinde kimlik veya adres bilgilerinde yanlışlık ya da eksiklik olanlar bilgilerini güncelleyebilecek.

“NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNE BAŞVURABİLECEKLER”

Seçmen niteliği olduğu halde listelerde adı bulunmayanlara da uyarıda bulunan Aydoğan; “Kaydı bulunmayanlar nüfus müdürlüklerine başvurabilecek” şeklinde konuştu.

KAYDI BULUNMAYANLAR DİKKAT!

Seçmen niteliği olduğu halde listelerde adı bulunmayanlar da başvuru yapabilecek.

Bu kişiler herhangi bir hizmete ait faturayı ya da kira sözleşmesini ibraz etmek zorunda olacak.

Adreslerini başka ilçelere aldırmak isteyen seçmenler elektrik, su, telefon, doğal gaz gibi faturalarını ibraz etmek suretiyle askı süresi içerisinde başvuru yapabilecek.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN