MÜDÜR KARA’DAN YKS 2024 SINAV ANALİZİ MÜDÜR KARA’DAN YKS 2024 SINAV ANALİZİ

Bolu Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Mehmet Hanefi Taştan, Bolu Gazeteciler ve Yazarlar Derneğine ziyarette bulundu.

Bolu SGK Müdürü Mehmet Hanefi Taştan’a ziyaretinde Müdür Yardımcısı ve SGK personelleri de eşlik etti.

Bolu Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Mehmet Emin Gürbüz ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Bolu Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Mehmet Hanefi Taştan, Bolu Sosyal Güvenlik Kurumunun 81 ilde kaçıncı sırada yer aldığını belirterek karnesini özetledi. Öte yandan SGK’nın dijitalleşmesiyle ilgili basın mensuplarına bilgiler verdi.

“İlk defa 2020 yılında 1 defa birinci olduk”

Bolu SGK Müdürü Mehmet Hanefi Taştan, 81 il içerisinde Bolu SGK’nın çok daha iyi yerlere geldiğine işaret ederek;  “Bizim bir karne sistemimiz var. 81 ilin karnesi diyebileceğimiz bir sistem var. 81 il içerisinde 72. sırayı dahi görmüştük. Geçmişte hep Rize 1. olurdu. Arkadaşlarımızla yaptığımız istişarelerde Bolu olarak bunu başarabileceğimizi, yani birinci sıraların bize uzak olmadığını söylediğimizde bazı arkadaşlar bize inanmamıştı. Çok geçmedi Allah’a çok şükür. Biz hem 2019 yılında binayı taşıdık Karaçayırdaki yeni yerimize çok ciddi iş yoğunluğuna rağmen, üstelik pandemiye rağmen, çok güzel planlamayla, arkadaşlarımızla, bir de personelde azalmasına rağmen biz ilk defa 2020 yılında 1 defa birinci olduk. Daha sonra 2021, 2022, 2023 yılında her sene 3-4 defa birinci olduk. Hali hazırda bu ayda şuanda üçüncü olduk ay bazında. İlk 10’da Bolu olarak tutunduk. Allah’a şükür. Ankara’da da yaptığımız toplantılarda da Bolumuz göz dolduruyor.” Şeklinde konuştu.

“171 tane uygulamamız var”

Müdür Taştan, Türkiye’nin en çok dijitalleşen kurumu olduklarını vurgulayarak, “Türkiye’nin en çok dijitalleşen kurumuyuz. Türkiye’nin en çok tıklanan kurumuyuz. 171 tane uygulamamız var E-devlet üzerinde. Kahvede amcam oturuyor. Okey oynarken bir taraftan emeklilik günlerini görüyor. Bir taraftan rapor parasının ödenip ödenmediğini görüyor. Hiç kuruma uğramadan E-devlet üzerinden emekli maaş talebinde bulunarak biz maaşını bağlıyoruz. Bankaya gidiyor. Kartını alıyor, emekli oluyor. Bunlar aslında devrim niteliğinde şeyler.” ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN