Boluspor, yeni sezon hazırlıklarını kendi tesislerinden sürdürüyor. Günde yaptığı çift antrenmanla lige hazır olarak girmek isteyen kırmızı beyazlılarda teknik direktör Turgay Altay, sabah antrenmanı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Boluspor teknik direktörü Turgay Altay, oyunculara yeni oyun anlayışını adapte etmeye çalıştıklarını işaret ederek; “Oyuncuları bu oyun anlayışına adapte etmeye çalışıyoruz. Özellikle son 1 haftadır gelişim kaydettiğimizi görüyorum” dedi.

Haber: Burhan Yeşiltaş-Fahri Gündüz

“Bazı mevkilerde gerçekten problemimiz var”

Altay, bazı mevkilerde problemleri olduğunu ifade ederek; İlk iki etap gayet iyiydi. Aslında biraz eksiktik ama çalışmalar konusunda oyuncuların performansı ve niyetleri gayet iyiydi. Çalışma konusuna hiçbir sıkıntı yok ancak biliyorsunuz 3 hafta sonra lig başlayacak. Lige hazır olmak içinde hem taktiksel anlamda hemde oyun anlayışı aynı zamanda da oyuncuları fiziksel olarak hazırlamamız gerekiyor. Oyuncuların katılması bizim için önemli. Çünkü bazı mevkilerde gerçekten problemimiz var” şeklinde konuştu.

“Başkanımız çok iyi niyetli, Büyük fedakarlıklar yapıyor”

Boluspor’un özellikle transfer döneminde maddi manevi desteğe ihtiyacı olduğunu dile getiren Altay; “İlk günde söylemiştim konuştuğumuzda. Transfer dönemi öyle bir durumdaki Türkiye’de maalesef maliyetler çok yüksek. Kulüplerin kendi ekonomik koşullarına transfer yapma zaruriyeti var. Çünkü başkanımız çok iyi niyetli. Büyük fedakarlıklar yapıyor. Bizde ona yardımcı olmaya çalışıyoruz. Umarım Bolu şehri de bu konuda ona yardımcı olur. Çünkü her anlamda kulübün gelişmesi için maddi manevi desteğe ihtiyaç var” dedi.

“Oyuncuları yeni oyun anlayışına adapte etmeye çalışıyoruz”

Hazırlık maçlarında kendi oyun anlayışlarını takıma adapte etmeye çalıştıklarını aktaran Boluspor teknik direktörü Turgay Altay; “İşin saha tarafına gelecek olursak, sahada yeni bir oyun anlayışımız var. Oyuncuları bu oyun anlayışına adapte etmeye çalışıyoruz. Özellikle son 1 haftadır gelişim kaydettiğimizi görüyorum. Hazırlık maçlarında da bu oyun anlayışını deneyip, kendi hedefimiz doğrultusunda, kendi oyunumuzu içerde dışarıda maçın stratejisinden dolayı değişkenlikler olabilir ama kendi oyunumuzdan taviz vermeden oynamak istiyoruz. Bu oyuna da oyuncular yavaş yavaş alışıyorlar” ifadelerini kullandı.

“3 tane hazırlık maçımız var”

Altay, lige kadar 3 tane hazırlık maçı yapmayı planladıklarını sözlerine ekleyerek; “3 tane hazırlık maçımız var. Keçiörengücü ile Perşembe günü oynuyoruz. Pazar günü Fethiye ile oynuyoruz. Son hazırlık maçımızı da 4 Ağustos’ta Şanlıurfaspor ile oynayacağız. Ama arada bir hazırlık maçı daha olacak. Onun tarihi, takımı, günü belli değil. Çünkü oynamayan oyuncuları bir parça daha şans vermek istiyorum. Onları görmek istiyorum. Onu lig fikstürü çekildikten sonra dizayn edeceğiz. Onun haricinde şuan ki genel gidişatımız bu” dedi.

“Takımın önemli parçalarından bir tanesi olacak”

Altay, Bursaspor’dan takıma takılan Kulilay Sönmez ile ilgili de değerlendirmelerde bulunarak; “Kubilay zaten önceden takip ettiğim, süper lig seviyesinde oynamış ve gerçekten kalitesi belli. Çıkış arayan bir oyuncu. Bizim kendi oyun sistemimizde önemli parçalardan bir tanesi olacak. Tüm oyuncular için söylüyorum ama Kubilay içinde söyleyebilirim. Herkesin kendi kariyer sezonunu yaşamasını istiyorum. Çünkü göreceksiniz ki sahada çok dominant bir oyun oynayacağız. Oda bu takımın önemli parçalarından bir tanesi olacak” ifadelerine yer verdi.

HEKİM BİRLİĞİ SENDİKASI'NDAN SİNOP'TAKİ KAZAYA SERT TEPKİ HEKİM BİRLİĞİ SENDİKASI'NDAN SİNOP'TAKİ KAZAYA SERT TEPKİ

“Bir kalitesi var, net gol vuruşu var”

Boluspor’un geçtiğimiz günlerde anlaşmaya vardığı ve Bolu’ya gelmesi beklenen Adel Bettaieb’in referanslarının çok iyi olduğunu söyleyen Altay; “Adel Bettaieb’e gelecek olursak, normalde bugün gelecekti ama Çarşamba günü aramıza katılacak. Oda hem referans olarak çok olumlu referansları var. Aynı zamanda da bizim oyun anlayışımızda da gerçekten fayda sağlayacak bir oyuncu olarak görüyorum. Ümraniye’de döneminde çok iyi bir başlangıç yaptı. Sonrasında farklı nedenlerden dolayı oynama şansını yeterince bulamadı. Bir kalitesi var, net gol vuruşu var. Bir önceki oynadığı dönemde tekrar onun özgüvenini sağlayıp bence ligin en önemli forvetlerinden bizimde kendi oyun tarzımızdaki işleyişinde büyük bir rolü olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN