(Haber: Oğuzhan Eke) - Bolu’da 200’e yakın kişinin katılımıyla 11’nci Yeşilay bisiklet turu gerçekleştirildi.

Yeşilay’ın geleneksel bisiklet turunun 11’ncisi,  81 ilde gerçekleştirildi. Bolu’daki etkinlik Anıt Park’tan başladı. Yaklaşık farklı yaş gruplarından, yaklaşık 200 kişinin katıldığı etkinlikte, katılımcılara Yeşilay yelekleri verildi. Sağlıklı yaşama dikkat çekmek için gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, katılımcılar İzzet Baysal Caddesi üzerinden Gölyüzü Mahallesi’ne, ardından tekrar Anıtpark’a gelerek etkinliği tamamladı.

“COŞKUYLA ETKİNLİKLERİMİZİ TAMAMLADIK”

BOLU'DA YENİ BEYAZ EŞYA MAĞAZASI AÇILDI BOLU'DA YENİ BEYAZ EŞYA MAĞAZASI AÇILDI

Etkinliğe dair konuşan Yeşilay Bolu Şube Başkanı Bayram Erden, “Gerçekten bugün çok güzel bir coşku vardı. Yeşilay’ımızın 104’üncü yılında, sağlıklı, mutlu ve esenlik dolu bir yaşam için pedal çevirdik. Bisiklet severlerimizle birlikte. Sağlığın keyfini hep birlikte sürmek istiyoruz. Yeşilay bağımlılıklar konusunda hep birlikte mücadele veriyor. Bunun için de spor çok önemli. Biz de özellikle bisikletle birlikte hareketli yaşamı, tüm insanlarımıza tavsiye ediyoruz, onlarla bir arada olmak istiyoruz. Bu vesileyle 11’inci bisiklet turunda, coşkuyla etkinliklerimizi tamamladık” dedi.

“YEŞİLAY VARSA, HAYAT VAR DİYORUZ”

Katılımcılara teşekkür eden Erden, “Bolu bu anlamla çok zengin bir coğrafya özelliğine sahip, tabiatın kalbi, böyle bir güzelliği bizler de Bolulu insanlarımızla birlikte yaşamak istiyoruz. Daha önce sağlıklı yaşam için bir yürüyüş gerçekleştirmiştik, şimdi bisiklet turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yine birçok yaşam beceresini faaliyete geçirmek istiyoruz. Yeşilay varsa, hayat var diyoruz, herkese çok teşekkür ediyoruz burada oldukları için” ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN