Bolu’da 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle öğrenciler karne heyecanı yaşadı.

Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine Bolu Vali Yardımcısı Abdullah Abid Öztoprak, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı yaptı. Sarıcı “Tüm çalışmalarımızda eğitimin çok yönlü bir süreç olduğu bilinciyle hareket ettik. Akademik başarının pekiştirilmesi ve arttırılmasına yönelik çalışmaların yanı sıra kültür, sanat, spor, musiki ve edebiyat alanlarında öğretmenlerimizin çok değerli katkıları ile birbirinden güzel ve başarılı çalışmalara imza atıldı. Sosyal sorumluluk projeleri ile pekiştirilen bu süreç bilim ve teknoloji alanında ki çalışmalarla da pekiştirildi, geliştirildi. Ben bütün bu çalışmaları fedakarlık ve sabırla gerçekleştiren öğretmenlerime huzurlarınızda bir teşekkürü borç biliyorum” dedi.

Bolu Vali Yardımcısı Abdullah Abid Öztoprak, “Sevgili gençler sizler bir yıl boyunca çalıştınız. Belki yapmak istediğiniz bir çok şeyden fedakarlık gösterdiniz ve bugün bu mutlu güne hep beraber kavuşuyoruz. Sizleri tebrik ediyorum. İnşallah daha nice böyle programlarda bir araya geliriz. Önünüzde uzun bir tatil süreci var. Eminim öğretmenlerimiz size tavsiyelerde, uyarılarda bulunmuşlardır. Ben size onların tavsiyelerine uymanızı tavsiye ediyorum. İnşallah bu tatil dönemini de en güzel şekilde geçirirsiniz. Sizinle birlikte anne babalarınızda çok büyük emekler sarf ettiler. Onlara da tebriklerimi iletirseniz seviniriz” ifadelerini kullandı.

KESK BOLU, TÜİK’E TEPKİ GÖSTERDİ KESK BOLU, TÜİK’E TEPKİ GÖSTERDİ

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere Öztoprak, tarafından karne ve hediyeleri takdim edildi. Karne takdiminin ardından Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı keman ve ney dinletisi ile ilahi korosu büyük beğeni topladı.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu resim sergisi gezildikten sonra Bolu Vali Yardımcısı Abdullah Abid Öztoprak ile Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Cemil Sarıcı 8-A sınıfı öğrencilerine karnelerini takdim etti.

Program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ