Bolu’da Acil Afet ve İlk Yardım Eğitimini başarıyla tamamlayan basın mensuplarına sertifikaları Bolu Valisi Erkan Kılıç tarafından takdim edildi.

Haber: Aslı Akış

KESK BOLU, TÜİK’E TEPKİ GÖSTERDİ KESK BOLU, TÜİK’E TEPKİ GÖSTERDİ

Görevleri gereği doğru yapıldığında insan hayatını kurtaran ilk yardımın önemini dikkate alan gazeteciler bu işi öğrenmeye karar verdi.

Bolu Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD İl Müdürlüğü ve kentteki gazeteciler arasında imzalanan “Acil Afet ve Temel İlk Yardım Eğitimi” protokolü kapsamında 23 basın mensubu eğitimleri başarıyla bitirdi.

 İzzet Baysal Devlet Hastanesi merkez ünitede katıldıkları teorik ve pratik ilk yardım eğitimini tamamlayan gazeteciler ilk yardımcı sertifikası ve kimliği aldı.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol Bolu Valiliği Abant Toplantı Salonunda düzenlenen törende, insan hayatı açısından ilk yardımın önemine vurgu yaptı.

VALİ KILIÇ İLK YARDIMININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Vali Erkan Kılıç, “İlk Yardımcı Belgesi” ile “İlk Yardımcı Kimlik Kartları”nın verildiği törende yaptığı konuşmada, ilk yardımın aslında bütün vatandaşların alması gereken eğitim olduğunu belirtti.

Kılıç, özellikle de trafik kazası, yangın, zehirlenme gibi olaylarla iç içe olan gazetecilerin ilk yardımı bilmesinin önemine dikkati çekerek, gerek haber takibinde gerekse de günlük yaşamda insanlarla bir arada olan basın mensuplarının yaşanabilecek olumsuzluklara anında müdahale edebileceğini anlattı.

Konuşmaların ardından eğitimlerini başarıyla tamamlayan 23 gazeteci sertifika ve kimlik kartlarını Vali Kılıç'tan aldı.

Sertifika töreni toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN