(Haber: Oğuzhan Eke) – AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, 2 binden fazla vatandaşın katıldığı programla projelerini tanıttı.

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, Karaçayır’da bulunan 3 bin kişilik kapalı spor salonunda proje tanıtım törenini gerçekleştirdi. Törene AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti’nin belediye ve il genel meclisi üye adayları ile partililer ve 2 bini aşkın vatandaş katıldı. 

“101 PROJEMİZİ SİZLERE ARZ ETMİŞ OLDUK”

Programda Demirkol ve ekibi tarafından hazırlanan 101 proje tanıtıldı. Tanıtılan projelerden 14 tanesi ‘Mega proje’ olarak betimlendi. Demirkol, farklı mecralardan vatandaşa ulaşacaklarını ifade ederek, “Önümüzdeki günlerde, projelerimizi billboardlarda, sosyal medyalarda, gazetelerde ve ulusal basında ve evlerinizde broşür ve kitapçık olarak inşallah görmüş olacaksınız. Ben bütün projelerimizi, hedeflerimizi ekibimizle beraber anlatmaya kalksak sabaha kadar vaktimiz yetmez yüzden vizyonumuzu gösteren, hayalimizi ortaya koyan, heyecanımızı sizlere aktaran, mega projelerimizle birlikte, 101 projemizi sizlere arz etmiş olduk. Bolu’muz için hayırlı olsun, Bolu’muz için 31 Mart inşallah hayırlara vesile olsun” dedi.

Demirkol’un 14 büyük projesi şu şekilde:

1.       İhsaniye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

“Çok kıymetli Alaaddin Yılmaz Başkanımla beraber başlayan vizyon Bolu hayalinin bir parçası. Çok daha öteye götüreceğimiz, fakat bugün burada açıklayacağımız kısımla birlikte, vizyonumuzu anlatması açısından çok önemli gördüğümüz bir proje. İçinde stadıyla, kapalı spor salonu, kurumları, Pazar yeri ve konutlarıyla birlikte bir alanın dönüşümünü planladığımız projemiz. İhsaniye Mahallemizde kentsel dönüşümle beraber, binalarımızın yenilenmesi, sosyal donatı alanları… Tüm değişimleriyle beraber, İhsaniye Mahalle’mizden kentsel dönüşümü başlatıyoruz.”

2.       Tarihi Bolu Yarım Adası Sağlıklaştırma ve Restorasyon Projesi

“Fatih Metin başkanımızla birlikte daha öncesinde duyurulan, Alaaddin Yılmaz başkanımla beraber hedeflenen projeyi, inşallah hep beraber bizlere yapmak nasip olur. Burada tarihi dokuyu koruyarak, güzellikleriyle, sosyal alanlarıyla ve Bolu’nun turizmine katkı sağlayacak alanlarla birlikte, Kültür ve Turizm Bakanlığımızla istişare halinde ve onların destekleriyle Tarihi Bolu Yarım Adası Sağlıklaştırma ve Restorasyon çalışmamız başlayacak. Bunun devamın da Tarihi Bolu Sokağıyla birlikte turizm destinasyonunda önemli bir nokta yapmak istiyoruz. Bolu’nun kültürünü gösteren, tarihini gösteren sokaklarıyla birleşmiş olan projemizde, Bolu’muzda var olan tarihi dokuya, bir daha katkı sağlamak istiyoruz.”

3.       25 Bin 14 Kişilik Yeni Stadyum

“En önemli projelerimizden biri. Geçtiğimiz hafta Gençlik ve Spor Bakanımızla da İstanbul’da buluştuğumuzda sözünü aldık. Bolu’muzda uluslararası ve ulusal maçlarda da hizmet verecek olan, aynı zamanda Boluspor’umuzu kendi ayakları üzerinde sağlam kalmasını sağlayacak olan stadyum projemiz. Bolu’muza hayırlı olsun.”

4.       D100 Karayolu üzerine 4 adat dal-çık kavşak

“Bolu’muzda en önemli problemlerden birinin ulaşım olduğunu biliyoruz. Trafik sıkışıklığının sabah ve akşam daha da arttığını, artmaya devam ettiğini görüyoruz. D-100 Karayolu üzerinde, Organize Sanayi Bölgesi, Sanayi Kavşağı, Gölyüzü ve üniversite kavşağı olmak üzere, Karayolları Genel Müdürlüğüyle birlikte, 4 adet battı çıktı kavşağı Bolu’muza hediye edeceğiz.”

5.       5 yılda 1000 sosyal konut

“Malumunuz, 5 yıl önce Alaaddin Yılmaz abimiz, teslim ederken birçok arazi de teslim etti. Bizlere 404 konutla, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere bir konut sözü verildi. 5 yıl geçtikten sonra biz 404 konuta baktık, konutlar yok. Bir de baktık ki teslim ettiğimiz yer de satılmış. Tabi ki verilen sözler önemli. Kurumlarda sözün devamı da önemli. Biz verilmiş olan ama yapılmayan bu 404 konutla beraber, 600 konut daha ekleyerek, toplamda 5 yılda belediyemiz marifetiyle 1000 sosyal konutu Bolu’muza, ihtiyaç sahiplerimize vermiş olacağız.”

ALAÇATI MUHALLEBİCİSİ'NİN BAŞ DÖNDÜREN LEZZETLERİ ALAÇATI MUHALLEBİCİSİ'NİN BAŞ DÖNDÜREN LEZZETLERİ

6.       Bolu Aile Yaşam Merkezi

“Bolu’muz huzur ve güven kenti olacak ama aynı zamanda sosyal belediyeciliğin merkezi olacak. Ailecek vakit geçireceğimiz sosyal merkezlerimiz yok. Bolu aile yaşam merkeziyle hem gündüz, akşam ve hafta sonları… Eşimizle, çoluk çocuğumuzla birlikte gidip, beraberce eğleneceğimiz, eğlenirken, öğreneceğimiz… Beraber kültürel etkinlik ve faaliyetlerde bulunacağımız, restoran ve kafelerinde yöresel lezzetlerimizi tadacağımız Bolu aile yaşam merkezi hayırlı olsun.”

7.       Kongre ve Kültür Merkezi

“Bilimsel kongreler İstanbul ve Ankara arasından en güzel Bolu’da olur dedik. Bolu’muzda 33 bin üniversite öğrencimizle birlikte, bilimsel turizme katkı sağlayacak olan, bütün programlarınızı, seminerlerimizi, tüm faaliyetlerimizi yapacağımız kongre ve kültür merkezi, Bolu’muza hayırlı olsun.”

8.       Emeklilerimize Pozitif Ayrımcılık

İhtiyaç sahibi emeklilerimiz için bir kez daha vefa kartıyla pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu bayram ikramiyeleri dışında. İhtiyaç sahibi ulu çınarlarımız için dini bayramlarda 5’er bin TL ikramiyemiz hayırlı olsun.”

9.       Gastronomi Merkezi

“Güzel Bolu’muzun en önemli eksiklerinden. Gastronomi merkezi ve birlikte laboratuvarı planlandı. Yine D-100 üzerinde, Millet Bahçemiz içerisinde, Bolu’muzda üniversitemizde yetişen aşçılarımızın artık Bolu’dan, Antalya’da, farklı yerlerde staj yapmalarının önündeki en büyük eksiklik ortadan kalkıyor. Gastronomi merkezimizle beraber, gastronomi laboratuvarımızla beraber, lezzetlerimizin tadıldığı restoranla beraber, tüm Türkiye’de ve uluslararası arenada Bolu’muzun adını duyuracak olan gastronomi merkezimiz ve Bolu yöresel restoranımız hayırlı olsun.”

10.   Kapsül 14 Bilim Merkezi

“Uzay çağındayız. Kapsülü bütün gençlerimizin teknolojik gelişimini simgelesin diye koyduk. Kapsül 14 projemizle beraber, Bolu’da bir bilim merkezimiz olacak. 16 fakültemiz, 33 bin öğrencimizle fakültelerimizde var olan eksiklikler, mimarlık fakültesi çizim atölyeleri dâhil olmak üzere, teknokent ile iş birliği içerisinde, çocuklarımızın teknolojik gelişimine maddi ve manevi destek vereceğiz. Onları içinde bulunan teknokent ile beraber iş hayatına hazırlayacağımız kapsül 14 teknoloji ve bilim merkezimiz hayırlı olsun.”

11.   Termal Sağlık Turizmi

“Bolu deyince herkesin aklına sağlık geliyor. Termal sularımız namı uluslararası arenada yayıldı. Bu termal turizmi geliştirirken sağlığı da içine katarak, termal sağlık turizmi uluslararası alanda nam salacak ve sağlık turizmi pastasından en büyük Bolu alacak.”

12.   Bolu Şehir Hastanesi

“Bolu’muzun en önemli eksiklerinden ve ihtiyaçlarından birisi olan Bolu şehir hastanemiz, Bolu’nun tekrar bölgesel nitelikli hizmete kavuşması için en nemli eksiklerimizden. Hastanelerimizin dirençli hale gelmesi için yapılması gereken 600 yataklı şehir hastanemizin yerini belediye sağlamak üzere, sözünü Sayın Bakanımızdan aldık, ilimize hayırlı olsun.”

13.   Çele Barajını Karadere Suları ile Buluşturma

“Bolu’nun en önemli problemlerinden olan suyun temiz, güvenli bir şekilde çeşmelerimizden akması ve bu problemi tarihe kavuşturmak için, Alaaddin Yılmaz başkanım ve Fatih Metin bakanımın büyük katkıları olan, Karadere sularını, Çele barajının da yapılmasını sağlayarak hep beraber sularımızı çeşmelerden sizlerle buluşturmuş olacağız.”

14.   Kadın Yaşam Merkezi

“İçinde spordan; sanata, kültüre kadar… İstihdama kurslara kadar, yabancı dil kursları, bir anne okulu, bir evlilik okulu, Aile ve Sosyal Hizmetlerle beraber içinde okul gibi çalışan… Kadınlarımızın sosyal hayattaki her türlü ihtiyacını giderecekleri, spor yapacakları, kendilerine ait bir kadın yaşam merkezi Bolu’muza hayırlı olsun.”

101 PROJE ANLATILDI

Demirkol ‘mega’ projelerinin yanı sıra; afet koordinasyon projesi, gündüz ve nöbetçi kreş, amfi tiyatro, otopark çözümleri, taş ocaklarını yeşillendirme, evcil hayvan parkı, yeni OSB alanlarının geliştirilmesi, cam teras, film platosu ile gönül, genç, Bolu ve vefa kart uygulamasının yanı sıra ALO usta uygulaması gibi onlarca projenin hayata daha geçirileceğinin altı çizildi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN