Necip Fazıl Kültür Merkezinde, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan , Bolu Belediye Meclisi Üyeleri ve İl Genel Meclisi üyelerinin mazbata töreni gerçekleştirildi.

Necip Fazıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen mazbata törenine, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve eşi Meral Özcan, CHP Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz, Bolu Merkez İlçe Başkanı Çetin Uç, Bolu Belediye Meclisi Üyeleri, İGM Üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

“7. MAZBATAMI BOLU’DAN DEĞİL ANKARA’DAN ALACAĞIM”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 6. Mazbatasını Necip Fazıl Kültür Merkezinde Bolu Merkez İlce Seçim Kurulu Başkanı Abdülkadir Müjde’den aldı. Mazbatasını aldıktan sonra Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 7. Mazbatasını Ankara’dan alacağını söyleyerek, “Bu benim 6. Mazbatam. Önce onu ifade edeyim. 4 kez bu şehre hizmet etmek için milletvekili olarak seçilmiştim. 2.kez de belediye başkanlığı görevini üstlendik. Böylece Bolu Seçim Kurulundan aldığım 6. Mazbatam bu. İnşallah 7.mazbatamı Bolu’dan değil Ankara’dan alacağım. Bu süreçte her daim yanımda duran örgütümüze il başkanımıza, ilçe başkanımıza, değerli çalışma arkadaşlarıma ve tüm Bolu halkına şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah 2.dönemde daha güzel bir Bolu inşa edeceğiz hep birlikte.” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın konuşmasının ardından CHP Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz konuştu.

“BİZ VERDİĞİMİZ SÖZLERİN TAMAMINI TUTTUK”

İl Başkanı Karagöz, çok zorluklar çektiklerini belirterek, “Yaklaşık 6 ay önce ekibimle birlikte bu salonda yine bu kürsüde bir söz vermiştik.  Artık biz buraya sadece il başkanlığı yapmak için değil. İlçe başkanlığı yapmaya değil, parti binalarına hapis olmuş heyecanı bütün ilçelere bütün beldelere, bütün sokaklara, bütün hanelere yaymaya geliyoruz demiştik. Allaha çok şükürler olsun ki ekibimle birlikte ilçe başkanlarımla, saha görevlilerimle daha da önemlisi Bolu halkımızla birlikte bugün bu sözü tutmanın büyük mutluluğu içindeyiz. Yine burada gözler görüyorum. Ne demişlerdi; ”Ya bu çocuklar mı Bolu’yu yönetecek, bu çocuklar mı başarılı olacak” Allah’ın izniyle Bolu halkının desteği ile yöneticilerimizin özverisi ile evet o çocuklar bu şehirde başarılı oldular.

HEM SICAK HEM SOĞUK VURDU HEM SICAK HEM SOĞUK VURDU

“CUMHURİYET TARİHİ BOYUNCA BOLU’DA İL GENELİNDE İLK DEFA BİRİNCİ PARTİ OLDUK”  

Cumhuriyet tarihi boyunca Bolu’da il genelinde ilk defa birinci parti olduk. Demek ki neymiş bu işler şık takım elbiseleri giyip yakasına parti rozeti takıp o koltukta oturmakla olmuyormuş. Bu işler emekle oluyormuş. Bu işler özveri ile oluyormuş. Akıl yaşta değil başta değilmiş. Çok zorluklar çektik. 3 aydır Çetin Uç başkanımla birlikte birbirimize sarılıp her şeyi içimize attık. Ama artık yeter. Biz verdiğimiz sözlerin tamamını ekibimizle birlikte tuttuk. Yalnız bir sözümüzü tutamadık. Bundan da hepinizden özür diliyorum. Göreve geldiğimizde biliyorsunuz iki tane belediyemiz vardı. Biz bu sayıyı 9’a çıkaracağız demiştik. Ama 6’a çıkardık. Üç tane kaybımız oldu. Size söz veriyoruz bu görevde oluruz ya da olmayız. Ama en önemlisi bu partinin sade bir üyesi olarak bundan sonraki süreçte var gücümüzle Bolu’daki 12 belediyenin en az 9’unu cumhuriyet halk partili arkadaşlarımı yönetecek. Siz bunun sözünü veriyorum.21 tane belediye meclis üyemizle birlikte mecliste güçlü bir şekilde bolu halkına hizmet etmeye devam edeceğiz.

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIM”

Bu süreçte ciddi anlamda tüm Türkiye’nin hatta tüm dünyanın sevgisini, saygısını kazanan belediye başkanımızın Sayın Tanju Özcan’a da sizlerin huzurunda da teşekkür ederim. 31 Mart gecesi Bolululardan bir söz aldık. Sizde mazbatanızı alırken bundan sonraki mazbatamı Ankara’dan alırım demiştiniz. Ben örgütüm adına size söz veriyorum sizinle birlikte gece gündüz çalışacağım. Ankara’da size o mazbatayı aldıracağız.” dedi.

Konuşmaların ardından Bolu Belediye Meclisi Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyeleri mazbatalarını Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz ve Merkez İlçe Başkanı Çetin Uç’tan aldılar.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN