Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) aldığı kararla Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı partiden ihraç etti.

MHP BOLU, ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER İÇİN HELVA DAĞITTI MHP BOLU, ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER İÇİN HELVA DAĞITTI

İhracının hukuksuz olduğunu dile getiren Özcan, yaptığı açıklamada hukuki yollara başvuracağını açıklamıştı. Özcan, Belediye Meclisinin Ağustos Ayı 1.’nci oturumunda da ihracına ve yaklaşan yerel seçime ilişkin konuştu.

“EKSİKLERİMİZ, HATALARIMIZ OLMUŞTUR”

Vatandaşın, yerel seçimde karar vereceğini aktaran Özcan,  şu açıklamayı yaptı:

“Orada millet zaten kararını verecek. Sen bana çok başarılı desen ne olur, hiç başarılı olmadın desen ne olur? Sonuçta halkın önüne sandık konacak. Şu da kesin ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı da olmayacağım. AK Parti'nin ve MHP’nin adayı da olmayacağım. Bu da kesin. Zaten AK Parti ile benim yol yürümem mümkün değil. Çok çeşitli gerekçeleri var. Türk milliyetçisi olmak için de illa MHP’li olmak gerekli değil. Evet, laik bir insanım ben. Sosyal demokrasiye inanmış bir insanım. Farklılıklarımız var, benzer yanlarımız olduğu gibi. Ama ben şunu dedirtmedim. ‘Belediyenin parasını yedi arkadaş.’ Ben bunu dedirtmedim. Kusura bakmasın kimse veya ‘Ben AK Partiliyim, MHP’liyim siyasi sebeplerle benim işim engelleniyor’ dedirtmedim. Hiçbir esnafa kızıp, dükkânının önüne malzeme dökmedim”

“BOYUMUN ÖLÇÜSÜNÜ ALACAĞIM”

Özcan, seçimde boyumun ölçüsünü alacağım dedi.

“İnsanlara bile, isteye kötülük yapmadım. Eksiklerimiz, hatalarımız olmuştur. Onlarla ilgili de bir yüce yarada vakti zamanı geldiğinde hesabımı vereceğim, iki bir eksiğim, bir açığım ortaya çıkarsa da Türk yargısı önünde bunun hesabını vereceğim. Zaten sandıktan kaçmayacağım. Girmem gerektiği şekliyle gireceğim seçime, boyumun ölçüsünü alacağım. Halk benden memnunsa ‘Devam et’ diyecek, değilse ‘Bırak’ diyecek. Bana oy verecek olanlar da hain değil, oy vermeyecek olanlar da kahraman değil. Benim böyle bir anlayışım da yok. Biz bu görevlerde kendimizi beğendiremediysek, halka ifade edilmediysek seçilmeyiz.”

Editör: Ahmet İshak GÜLEN