Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 31 Mart yerel seçimlerinde %60 oyla tekrar Belediye Başkanı olarak seçileceğini iddia etti.

SERİNLEMEK UĞRUNA HAYATLARINI TEHLİKEYE ATIYORLAR! SERİNLEMEK UĞRUNA HAYATLARINI TEHLİKEYE ATIYORLAR!

Bolu Belediye Meclisi Kasım ayı 2. birleşiminde konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bolu belediyesinin siyasi bir kurum olmadığına işaret ederek, kendisinin de partili başkan olmadığını savundu. Özcan, yapıcı bir muhalefet olmadığı için %60 oyla tekrar belediye başkanı olacağını vurguladı.

“KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKMEDİK”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bugüne kadar siyasi bir ayrım yapmadan görevi yürüttüğünü belirterek; “Arkadaşlar biz israf etmedik. Biz tüyü bitmemiş yetim hakkı yemedik. Biz adaletsiz davranmadık. Ak Partili, CHP’li, MHP’li, İYİ Partili ayrımı yapmadık. Bunu söyleyen bir tane müteahhit varsa çıksın. Belediyede ben AK Partiliyim diye benim işim olmadı diyen var mı? Adil bir şekilde şehri yönetmeye gayret ettik. Hatalarımız olmuştur ama bile isteye kimseye peşkeş çekmedik” şeklinde konuştu.

ÖZDAN’DAN AK PARTİ VE MHP’YE GÖNDERME

Özcan, AK Parti ile MHP’ye da gönderme yaparak; “Biri çıkıyor AK Parti bayrağını belediyeye dikeceğiz, biri çıkıyor MHP bayrağını üç hilali belediyeye dikeceğiz, arkadaşlar burası siyasi parti il başkanlığı değil. Siz partili belediye başkanlığı yapmak istiyorsanız ben buradan şunu anlarım, partim bana talimat versin ihale ona gitsin, partim bana talimat versin onların gönderdiklerine iş vereyim. Bunu mu istiyorsunuz?” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN YAPICI MUHALEFET YAPMADINIZ”    

Yapıcı bir muhalefet yapılmadığı için 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı seçileceğinin altı çizen Özcan; “Allah korusun da buraya AK Partili ya da MHP’li bir başkan geldi. Benim odama gelindiğinde kimse şunu hissetmiyor. Benim odamda parti bayrağı olmadı ama senin odana geldiğinde arkada parti bayrağı görmek istemiyor vatandaş. Burası bir kamu kuruluşu. Arkadaşlar o yüzden siz bu kafayla gittiniz, hiçbir zaman yapıcı muhalefet yapmadınız. O yüzden %60 oyla yeniden geliyorum.” İfadelerini kullandı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN