Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Basın mensuplarıyla Solmaz Ana Aşevinde kahvaltıda buluştu. Başkan Özcan, kahvaltıdan sonra şehir gezisi düzenleyerek projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Haber: Servet Gökçek – Nilay Çelik

Başkan Özcan, Solmaz Ana Aşevinden, Halk Ekmek noktasından, Hayır Çarşısından, İsmet Paşa Caddesi üzerindeki binalardan, Hastane Caddesinden, Mudurnu yolundan D-100’e kadar devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

“YAKLAŞIK GÜNLÜK 2 BİN KİŞİYE ULAŞIYOR”

İlk olarak Solmaz Ana Aşevi’nin günlük 2 bin kişiye yemek verdiğini aktaran Başkan Özcan, “Oldukça hijyen şartlarda yani çoğu müessese mutfağını açamaz ama biz mutfağımızı açıyoruz. Halkta görebiliyor. Sadece içeriye kimseyi galoşsuz sokmuyoruz. Burada yaklaşık günlük 2 bin kişiye ulaşıyor. 2 bin kişiye yemek veriyoruz. Bir kısmı burada yiyor, önemli bir kısmı evlerine gidiyor sefer tasıyla. Sefer tası kullanmamızın sebebi ısısını filan koruyabilmek. Şuanda bizden yemek talep edip ulaştırmadığımız herhangi bir kimse yok. Kim talep ediyorsa ona ulaştırıyoruz.” dedi.

“YANİ SABREDİYORUZ ONLARI ÜZMEMEK İSTİYORUZ”

Başkan Özcan, Fırıncılara kızdığını söyleyerek, “Bir çok halk ekmek noktası var tabi ama biz fırıncılara verdiğimiz sözü tutuyoruz ama fırıncılar bir türlü kendi kendine bir araya gelemiyorlar. Bizimle rekabet etmeye başlıyorlar bazen. Garip garip uygulamalar. Eski başkana kızıyordum fırıncılarla neden geçinemiyorsun filan diye ama yani fırıncılarında, hepsine demiyorum 1-2 tanesi gerçekten hakkediyor. Yani sabrediyoruz onları üzmemek istiyoruz” şeklinde konuştu.

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal lise öğrencilerine mektup yazdı İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal lise öğrencilerine mektup yazdı

“HAYIR ÇARŞISI, 2-3 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANMIŞ OLACAK”

Hayır Çarşısı olarak yapımı devam eden ve eski adıyla Belediye Katlı otoparkı olarak bilinen yerle ilgili bilgi veren Başkan Özcan, “Hayır çarşısı, Tahmini olarak 2-3 ay içerisinde tamamlanmış olacak. Yan tarafta 5 ayrı dükkan var. Tek dükkan olarak da kullanılabilir. Halk Market yapma düşüncemiz var burayla ilgili. Kendimiz işletmek istiyoruz. Özellikle yoksul vatandaşlarımıza bu imkan olacak. Eskiden çok dik bir merdiven vardı. Kullananda yoktu. Şimdi kotunu mümkün olduğu kadar düşürdük.  Burası meydan, şurası kapanacak. Bir bütünlük sağlanmış olacak. Trafiği zaten sağ tarafa aldık. Buradan insanlar ürümek suretiyle, merdiven filan çıkmadan terasa çıkacaklar. Burası bittiğinde yemyeşil olacak inşallah.  Allah bize nasip ederse eğer bir dahaki dönem burayı tamamen açmış olacağız.  Şu da var. Kültür Müdürlüğünün gözetiminde 25 tane sondaj yapıldı. Derin sondajlardı. Hani burada bir şeyler çıkar diye düşünülüyordu ama hiçbir şey çıkmadı.” Dedi.

“ÇOK SIKINTILI BİNALARIMIZ VAR”

Başkan Özcan İsmet Paşa Caddesi üzerindeki binalardan bazılarının sıkıntılı olduğunun altını çizerek, “Burada biliyorsunuz çok sıkıntılı binalarımız var. Bunlar tescilli alan içerisinde kalıyor. Bunlar yıkıldığında tekrar yapımına izin vermeyecekler.” ifadelerini kullandı.

“BU SENE BURANIN ASFALTI ATILACAK”

Hastane Caddesi ile ilgili güzergaha asfalt yapımına başlanacağını belirten Özcan, “Kaldırım çalışmalarını tamamladık. Asfaltını yetiştiremedik. Bu sene buranında asfaltı atılacak. Kaldırımlar kiremit renginde olacak Muzaffer Işın Caddesindeki gibi.” şeklinde konuştu.

“OLDUKÇA GENİŞ BİR BULVAR”

Mudurnu yolundan D-100’e kadar devam eden bulvarın şehir içi trafiği rahatlatacağını anlatan Başkan Özcan, “Burasıda oldukça geniş bir bulvar. Mudurnu yolundan D-100’e bağlanıyor. Bir tane üniversite yolunu biliyorsunuz genişlettik. Oradan bir bağlantı eksiği vardı. Karayollarının yaptığı var. Yani artık şehrin içine girmeden tırlar doğrudan bu yolları kullanarak direk otobana bağlantı yapabilecek.” dedi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN