İYİ Parti’den istifa ettiğini açıklayan Bolu Belediyesi Meclis üyesi Mehmet Korkmaz, “Başka bir siyasi kimlik altında Tanju Bey’i desteklemenin etik olarak doğru olmayacağını düşündük” dedi.

Mehmet Korkmaz, 2019 yılında İYİ Parti’den 5’nci sıra belediye meclis olarak seçildi. Yedek sırada kalan Korkmaz, 8 ay önce yaşanan değişiklikler sonrasında belediye meclisinde aktif göreve başladı. İYİ Parti Belediye Meclis üyesi olarak görevine devam eden Korkmaz, İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu.

“BENCE HERKES BÖYLE YAPMALI”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı destekleme kararı aldıklarını belirten Korkmaz, “Ben ve ekip arkadaşlarım, zaten bu seçimde Tanju Bey’i destekleme kararı almıştık. Bize göre doğru olan buydu. Başka bir siyasi kimlik altında Tanju Bey’i desteklemenin etik olarak doğru olmayacağını düşündük. Bence herkes de böyle yapmalı. Böyle bir karar aldık ve istifa ettik. Ama bundan sonraki siyasi süreçte başka bir partiye geçeriz, geçmeyiz, onu bilemiyorum ama Tanju Bey’i ekibimizle beraber destekleme kararı aldık”  dedi.

“TUTUMLAR MAALESEF PARTİ VE BİZİ BU DURUMA GETİRDİ”

Parti yönetimi içerisinde yok sayıldığına dikkat çeken Korkmaz, “Aslında şimdiye kadar yönetici arkadaşlarımızla bir yola çıktık. Çok büyük emekler verdik, İYİ Parti’yi bir yerlere getirebilmek adına. Kısmen başarılı da olduk. Çok da iyi giderken bazı şeyler tersine döndü. Ama yerel yönetimdeki arkadaşların duyarsızlığı, bizi yok saymaları, şahsım adına konuşuyorum. Bu süreçte etkili oldu. Yani çok da arkadaşlarımızı kırıcı bir şey söylemiyorum ama etkin siyaset yapılabilirdi Bolu özelinde. Yapılan bazı hatalar, takılan tutumlar maalesef parti ve bizi bu duruma getirdi” ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN