Bolu Gazeteci ve Yazarlar Derneği (BGYD) Medya Evi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde törenle açıldı.

Bolu Gazeteci ve Yazarlar Derneği Medya Evi, Bolu protokolünün yoğun katılımıyla açıldı. Açılış törenine Bolu Vali Yardımcısı Abdullah Abit Öztoprak, MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, siyasi parti il başkanları, kurum müdürleri ve gazeteciler katıldı.

Törende medya evinin açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. Kurdele kesiminin ardından açılış konuşmaları yapıldı.  Bolu Gazeteci ve Yazarlar Derneği Başkanı Mehmet Emin Gürbüz, medya evinin Bolu’ya ait olduğunu belirterek, “Güzel işler yapacağımıza emin olabilirsiniz. Biz burayı, birlikte bir şeyler yapalım diye hayata geçirdik. Birlikte oturacak mekânımız yoktu, çay içecek yer bile bulamıyorduk. Burası sizin, burası Bolu’nun…”dedi.

“ARKADAŞLARIMIZIN ÇOK HAKKI EMEĞİ VAR”

Belediye Başkanı Özcan, basın mensuplarının siyasilerle beraber olduğunu belirterek, “Bugün burada olmaktan mutluyum. Emin kardeşim bize bir süre önce geldi, bir ihtiyaçları olduğunu söyledi, çalışan gazetecilere… Bir dernek kurduklarından bahsetti. Yer konusunda bizden yardım istedi. Burayı kendilerine ben önerdim. Bugün de ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi görüyorum. Açılışta 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününe den geldi. Bundan dolayı da özellikle mutluluk duyuyorum. Gazeteci arkadaşlarımızın özellikle biz siyasiler üzerinde çok hakkı emeği var. Şartlar ne olursa olsun, doğru bildiğinizi yazın, doğru bildiğinizi haberleştirin ama doğru haberler yapın. Hayırlı olsun yeni mekânınız” ifadelerini kullandı.

“HER DAİM YANIMIZDA SİZLER VARDINIZ”

Basın mensuplarının kendilerine destek verdiğini aktaran Milletvekili Akgül, “Yıllarca sizlerle Bolu’nun sokaklarında olduk. Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptığımız dönemde sivil toplum kuruluşu başkanlığı yaptığımız dönemde her daim yanımızda sizler vardınız. Sizler bize hep güç verdiniz. Bizler de imkânımız olduğu sürece sizlerin yanında oluruz. Hep sizlerle beraber oluruz. Bu vesileyle de az önce şurada gördüm, değerli kalemlerimiz, basın mensuplarımız… Bugün bu anlamlı günde de ahirete irtihal eden tüm gazetecilerimize, Bolu’da emek veren, köşe yazarlığı yapan tüm değerli gazetecilerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

“HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Bolu Vali Yardımcısı Öztoprak, Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak, “Malum gazetecilik toplumun haber alma hürriyetine hizmet eden bir meslek. Bu mesleği fedakârca yürüten, icra eden, kar kış, gece gündüz demeden mesleği icra eden siz değerli gazetecilerin öncelikle Gazeteciler Gününü kutluyorum, tebrik ediyorum. Bu vesileyle medya evinin açılışının da hayırlı olmasını diliyorum. Umarım gazetecilerin bir araya gelmesine, birlik beraberlik içerisinde bilgi paylaşmasına vesile olur” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların akabinde medya evi önünde toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN