Bolu Ülkü Ocakları İl Başkanlığı Tarafından düzenlenen Türk Gençlik Şöleni’nde sanatçılar Ali Kınık ve İlyas Öztürk sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı. Ali Kınık'ın performans sergilediği konserde, salon tıklım tıklım dolarken, Bolulular sanatçıya büyük sevgi ve ilgi gösterdi.

1996 yılında başladığı müzik kariyeri boyunca çıkardığı 8 albümdeki sevilen şarkılarını söylediği konsere, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, MHP Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol, MHP Merkez İlçe Başkanı Selami Taşdöven, Ülkü Ocakları İl Başkanı Sedat Tok,  Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Erhan Bayram, BAİBÜ Türk Dünyası Topluluğu Danışman Akademisyeni Prof. Dr. Dündar Yener, sendika temsilcileri, kurum müdürleri, akademisyenler, ülkücü harekete gönül verenler ve öğrenciler katıldı.

BAİBÜ Kongre Merkezi Bordo Salonda düzenlenen konsere, öğrenciler ve müzikseverler büyük ilgi gösterdi; konser salonunda adım atacak yer kalmaz iken sözlerini ve bestelerini kendisinin yaptığı özgün eserlerini hayranlarıyla birlikte söyleyen Ali Kınık’ın şarkıları ve performansı, büyük beğeni topladı.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Konser etkinliğinde açılış konuşmasını BAİBÜ Türk Dünyası Topluluğu Danışman Akademisyeni Prof. Dr. Dündar Yener yaptı.

“TÜRKLÜĞÜ ATATÜRK’ÜN GÖSTERDİĞİ ÇAĞDAŞ UYGARLIKLAR DÜZEYİNE TAŞIYACAK GENÇLERDİR”

Yener, Türk gençliğinin zor zamanlardan geçtiğini ve bu zorlukları ortadan kaldırarak aydın bir tük dünyası oluşturmanın önemine değinerek; “Bu bağlamda gençlerimizin moral ve motivasyonunun artması önem taşımaktadır. Düzenlediğimiz bu etkinlikle de bunu amaçlıyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün hepimizin kulaklarında yankılanan sesiyle hatırlayacağımız “Türk Milleti zekidir, Türk Milleti çalışkandır” sözleri siz değerli Türk gençleri için bir havuz niteliğindedir. Kurtuluş Savaşı’nı kazanmış Türk ulusunun yeniden yapılanması yeniden devletleşmesi ancak Türk’ün çalışkanlığı sayesinde olmuştur. Dolayısıyla siz değerli gençlerimizden öncelikli beklentimiz çalışkan olmanız, derslerinize ve araştırmalarınıza odaklanmanızdır.  Türklüğü Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlıklar düzeyine taşıyacak olan ancak ve ancak siz gençlerin çalışkanlığıdır” şeklinde konuştu.

“TÜRK ULUSUNU İLERİYE TAŞIYACAK ÖNEMLİ ETKEN BİRLİK VE BERABERLİKTİR”

Birlik ve beraberliğin Türk ulusunu ileriye taşıyacak en önemli etken şeklinde nitelendiren Dündar Yener; “Tarih Türk’ün en zor zamanlarında bile ayağa kalkma güç ve iradesine sahip olduğunu birçok durumda bize göstermektedir. Bunun en son örneğini Mustafa Kemal Atatürk ile görmekteyiz. Bu doğrultuda onun Türkçülüğünü iyi anlamamız ve Türk gençliğinden beklentilerini özümsememiz ve buna göre kendimizi geliştirmemiz gerekmektedir. Ayrıca Atatürk kendimizi güçsüz hissettiğimiz zaman bize gereken gücü nerede bulabileceğimizi söylemek de bize büyük bir kolaylık sağlamıştır. Yeter ki muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda olduğunu unutmayalım. Birlik ve beraberliğe duyduğumuz gereksinim tarihin her döneminde olduğu gibi bugünde son derece fazladır. Değerli gençlerimizin arasında oluşturulmaya çalışılan hizipçilik faaliyetlerine kapılmadan birlik ve beraberliğimizi sürdürmemiz büyük önem taşımaktadır. Atalarımızın nerde birlik orda dirlik sözü ile somutlaştırdığı bu düşünce ve yaklaşım aklımızdan çıkmamalıdır. Birlik ve beraberliğimizin Türk ulusunu ileriye taşıyacak diğer bir önemli etken olduğunu hatırlatmak isterim” diye konuştu.

“TÜRK GENÇLERİNİN DÜŞÜNME, SORGULAMA VE BİLİMLE İLİŞKİSİNİN GÜÇLÜ OLMASI GEREKLİ”

Dündar Yener, Atatürk ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ sözünü anımsatarak, genlere seslendi. Yener; “Türk Devletini ve dünyayı rasyonel ve bilimsel bakış açımız ile biçimlendireceğimize yürekten inanıyorum. Bilimin hakim olduğu toplumu hiç bir güç kandıramaz, yönlendiremez ve sömüremez. Atatürk ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ sözü ile bunu dile getirmiştir. Olaylara rasyonel bir biçimde ve bilimsel bakış açısı ile yaklaşabilmek için düşünmeye sorgulamaya bilime ve bilimsel etkinliklere zaman ayırmanız gerekmektedir. Değerli Türk gençleri düşünmekten sorgulamaktan korkmayınız. Daha iyi daha güzel bir Türk Dünyasının ete kemiğe bürünmesi için bilimsellikle yol almalıyız. Bunun ilk adımı korkmadan sorgulamak ve eleştirmek olmuştur. İstiklal Marşımızda Mehmet Akif Ersoy’un ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış’ dizesi ile ifade ettiği Türk’ün biat etmez, otoriteye boyun eğmez karakterini düşünce alanına taşımanız son derece önemlidir. Aklımızı başkalarının kullanıma değil sadece bilime vererek bu yolu başarı ile alabiliriz. Gelecekte başarılı bir Türk Dünyasının var olabilmesi için siz değerli Türk gençlerinin düşünme, sorgulama ve bilimle ilişkisinin güçlü olması gerekmektedir. Bu söylediğim özelliklerin sizlerde gelişmesi için bizlerde elimizden geleni yapmaya her daim hazırız.” dedi.

“YIKILMADAN, YOLUNDAN ŞAŞMADAN YENİLİKÇİ PROJELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Sedat Tok ise etkinlikte yaptığı konuşmada Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının yılmadan, yorulmadan yeni ve yenilikçi projelerle yoluna devam edeceğini vurgulayarak; “Kurulduğu günden bu yana cennet mekan başbuğumuz Alpaslan Türkeş beyefendinin belirlediği ilkeler doğrultusunda Türk gençliğinin emrinde olan Ülkü Ocaklarımız Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin gösterdiği hedeflere, Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın yolbaşçılığında durmadan yorulmadan ilerleyeceğiz. Son yıllarda gerek yazılı, gerekse dijital kaynak üretiminde Türk gençliğinin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarına devam eden Ülkü Ocaklarımız tüm karşı kampanyalara rağmen yılmadan, yıkılmadan, yolundan şaşmadan yeni ve yenilikçi projelerine devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“GENÇLERİMİZE EN DOĞRU SEÇENEKLERİ SUNMA ÇABASI İÇERİSİNDEYİZ”

Ülkü Ocakları olarak Türk gençliğini her türlü kötü alışkanlıktan koruma uğruna mücadele ettiklerine dikkat çeken Tok; “Türk gençliğini her türlü kötü alışkanlık, kirlilik ve kara propagandadan koruma uğruna mücadele etmeyi kendisine ilke edinen Ülkü Ocaklarımız bu uğurda son nefes ve son damla kana kadar gayretlerini sürdürecektir. Sporda, sanatta ve diğer kültürel faaliyetlerde milli ve manevi yüklerimiz doğrultusunda siz gençlerimize en doğru seçenekleri sunma çabası içerisindeyiz. Bu akşamda bu çabanın bir karşılığı olarak birbirinden değerli sanatçılarımız Sayın Ali Kınık ve Sayın İlyas Öztürk sizlerle olacak. Kendilerine ve salonu doldurarak bizi yalnız bırakmayan tüm katılımcılara en derin saygı ve şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

İSMAİL AKGÜL GENÇLERE SESLENDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Eğitim ve Kültürel faaliyetler, çocuk kitapları ve permakültürüyle eğitim ve kültürün yuvası haline geldiğine işaret ederek; “Türlü fitne ve karalama kampanyalarıyla Ülkü Ocaklarını çeşitli iftiralar altında bırakmak isteyenler bugün bu salonda bu samimiyet karşısında hezeyana uğramıştır. Hem Bolu’ya hem de Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki kardeşlerimize şunu söylemek istiyorum. Abant İzzet Baysal Üniversitesi ülkücülerinin burada bir ağabeyi, bir kardeşi, bir arkadaşı vardır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Bolu ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri başta olmak üzere her bir ülkücü kardeşimin bir kez daha emrinde olduğumu burada beyan ediyorum. Bizler Ülkü Ocaklarından yetişen neferlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde olabileceğini hem Bolu’ya hem de Türkiye’ye ispat etmiş olduk.” İfadelerine yer verdi.

“İYİ Kİ ÜLKÜCÜYÜZ!” 

Akgül, TBMM’de kendisinin ve  tüm MHP milletvekillerinin kapısının her daim açık olduğunu ifade ederek; “Bu programı düzenleyerek sizlerle bir araya gelmemize aracı olan Ülkü Ocakları İl Başkanımıza ve yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum. İyi ki ülkücüyüz diyorum. Allah bizlere sizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Mevlam ülkemizi ezansız bizleri Kuran’sız ve bayraksız bırakmasın diyorum. Bizleri samimiyetinizla bağrınıza bastığınız için teşekkür ediyorum. Öğrenci kardeşlerimize sınavlarında başarılar diliyorum. TBMM’de İsmail Akgül’ün ve tüm MHP milletvekillerinin kapısı sizlere her daim açıktır. Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Ne mutlu Türküm diyene!” diye konuştu.

HEDİYE TAKDİMİ YAPILDI

Konuşmaların ardından Ülkü Ocakları İl Başkanı Sedat Tok tarafından Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül’e hediye takdim edildi.

HEP BİR AĞIZDAN ŞARKILARA EŞLİK EDİLDİ

Etkinliğin devamında sahneye ilk olarak İlyas Öztürk çıktı. Bir an olsun coşkunun kesilmediği konserde hep bir ağızdan şarkı ve türkülere eşlik edildi.

UNUTULMAZ ANLAR YAŞANDI

İlyas Öztürk’ün akabinde sahneye çıkan Ali Ayşe’yi seviyor şarkısıyla gönüllerde taht kuran Ali Kınık, seslendirdiği şarkı ve türkülerle muhteşem bir gece yaşattı.

BOLU’DA TURİZM ALANINDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR! BOLU’DA TURİZM ALANINDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR!

YOĞUN İLGİYLE KARŞILANDI

Ellerindeki Türk bayraklarıyla hep birlikte Kınık’ın söylediği şarkı ve türkülerle eşlik eden binlerce kişi coşkulu bir atmosfer oluşturdu. Kınık,  okuduğu şiirleri ile de dinleyicileri mest etti.

Konser sonunda kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür eden Ali Kınık,  alkışlarla sahneden ayrıldı.

Program ülkücü yemini edilmesiyle son buldu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN