Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP’nin Bolu’daki tek aday adayı olduğunu ifade ederek, “Burada yüzde 60 veya üzeri bir oyla seçileceğimizi tahmin ediyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisine geri kabul edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisinin TBMM’de gerçekleştirilen grup toplantısına katıldı. Ankara’daki görüşmeleri sonrasında Bolu’ya dönen Başkan Özcan, basın toplantısı düzenledi.

“YENİ DÖNEMLE İLGİLİ BAŞVURUMUZU YAPTIK”

Bolu’da CHP’nin belediye başkanlığı için tek aday adayının kendisi olduğunu belirten Özcan, “Yeni dönemle ilgili malumunuz partiye dönüşüm gerçekleşti. (CHP’de) Aday adaylığı başvuruları sona erdi. Bolu’da benden başka Cumhuriyet Partisinden aday çıkmadığı için ben adaylık sürecinin resmileşmesini bekliyorum. O da herhalde önümüzdeki hafta Çarşamba günü gerçekleşecek. Bu yeni dönemle ilgili başvurumuzu yaptık” dedi.

“BOLU’MUZA 5 YIL DAHA HİZMET EDECEĞİZ”

Yerel seçimi yüzde 60 üzerinde bir oy ile kazanacaklarını belirten Özcan,  “Burada yüzde 60 veya üzeri bir oyla seçileceğimizi tahmin ediyoruz. Hedefi öyle koyduk. Bu dönem 22 belediye meclis üyesi arkadaşımız, listemizden belediye meclisine girecek. Daha güçlü bir yönetim olarak Bolu’muza 5 yıl daha hizmet edeceğiz. Bütün araştırma sonuçları da bunları gösteriyor” ifadelerini kullandı.

“ŞEFFAF BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI ORTAYA KOYDUK”

Görevde oldukları süreç boyunca, şeffaf belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını aktaran Özcan, “Biz hiçbir zaman geçmiş dönemlerde olduğu gibi belediye çalışanlarına mobing uygulamadan, onları daha çok çalışmaya teşvik ederek yol yürüdük. Hiçbir esnafımızla veya kişiyle, kurumla didişmeden, onları zorlamadan, onlarla ilgili veya meslek gruplarıyla ilgili kara verirken, onlarla istişare ederek kararımızı aldık. Sonuç itibariyle eskiden insanlar belediyeden korkuyordu. İnsanlar belediyenin her birimine giremiyordu. Çünkü parmak izi ile girilen birimler vardı. Şeffaf belediyecilik anlayışı ortaya koyduk. Artık vatandaşımız korkmadan belediyeye geliyor” diye konuştu.

“BİZDE KALFALIK DÖNEMİ OLMAYACAK”

BOLU’DA GELİNLİK DENEMEK ARTIK ÜCRETLİ Mİ? BOLU’DA GELİNLİK DENEMEK ARTIK ÜCRETLİ Mİ?

Özcan, Eski Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a gönderme yaparak, “Biz şu iddiadayız. Şu 5 yıllık dönemde, eski başkanın 15 yılda yapamadığı pek çok şeyi daha ilk dönemimizde gerçekleştirdik. Tabi ilk dönem çıraklık dönemiydi. Bizde kalfalık dönemi olmayacak, ustalık dönemi olacak ve 5 yıl sonra da yeniden göreve talip olmayacağım” şeklinde konuştu.

“ALTI OKU BİR YERLERE DİKMEK İÇİN GELMİYORUZ”

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisine de değinen Başkan Özcan, şu açıklamayı yaptı:

“Biz buraya altı oku bir yerlere dikmek için gelmiyoruz. Bolu’ya hizmet için geliyoruz. O yüzden bizi ‘Ampul dikeceğiz’  vaadiyle yola çıkanlara, ‘3 hilali Bolu Belediyesine asacağız’  diyenlerle lütfen karıştırmayın. Onlar parti belediyeciliği yapmak istiyorlar. Yani yukarıdan birileri arasın, ‘Talimat versin, şu işi yapacaksınız, şu kişiye ihale vereceksiniz, şöyle bir ihale yapacaksınız, ben size şunu gönderiyorum, ona yardımcı olun…’ Bizim anlayışımızda o olmadı, bundan sonra da olmayacak.”

Editör: Ahmet İshak GÜLEN