Yurdun dört bir yanında, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarca Filistinlilere destek amacıyla gösteri düzenlendi. Bolu’dan da sesler yükseldi. Türkiye ve Filistin bayrakları açıldı, dualar edildi.

Kentteki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar Bolu İHH İnsani Yardım Derneği öncülüğünde bir araya gelerek, abluka altındaki Gazze Şeridi'nden İsrail'e saldırı başlatan Hamas ile Filistin direnişini destekleyen sloganlar attı.

Uzun yıllardır hakları, toprakları, vatanları, canları, malları ellerinden alınan Filistinlilerin, zor şartlarda yaşamlarını devam ettirmeye çalıştıkları belirtilerek Filistinlilerin kendi topraklarında hayat mücadelesi verdiğin vurgulandı.

Destek açıklamasını grup adına İHH Bolu Arama Kurtarma Başkanı Mehmet Akyüz ve AGD Bolu Başkanı Engin Aydın yaptı.

“ARTIK YETER!”

İHH Bolu Arama Kurtarma Başkanı Mehmet Akyüz; “Milyonlarca kadın eşini ve evlatlarını İsrail’in hukuksuz saldırıları sonucunda şehit verdi. Çiftçilerin ekinleri talan edildi. Netanyahu hükümetinin aldığı kararlar doğrultusunda Filistin’de Yahudi olmayan hiçbir sivile yaşam hakkı tanınmadı. Şunu çok iyi biliyoruz ki bu ateş İsrail’in başlattığı ve bir bumerang etkisiyle kendisini yakacak bir ateştir. Filistinli direniş gurupları İsrail’in vahşi politikalarına karşı sivilleri hiçbir zaman hedef almamış ve sadece askeri unsurlara saldırılarda bulunmuştur. Şunu iyi bilmek gerekir; Gazze yakınlarında konuşlanan tankların, mayınların ve ağır makineli silahların orada ne işi bulunmaktadır? İsrail’in sivil yerleşim bölgesi olarak adlandırdığı bu bölgeler sivil değil, tamamen askerlerin kontrolünde olan ve Filistin’e ait olan topraklardır” dedi.

GAZZE'DE AMBARGO VE ABLUKA ŞİDDETİNİ ARTIRDI”

İLK ZİYARET ŞEHİTLİĞE YAPILDI, ŞEHİT AİLELERİ UNUTULMADI İLK ZİYARET ŞEHİTLİĞE YAPILDI, ŞEHİT AİLELERİ UNUTULMADI

AGD Bolu Şube Başkanı Engin Aydın’da Mescid-i Aksa'nın her gün Yahudi işgalciler tarafından düzenlenen baskınlarla taciz ve tahkir edildiğini dile getirerek; “Sokaklarda masum siviller kurşuna diziliyorken, on yaşında çocuklar tutuklanıyorken, Gazze'de ambargo ve abluka şiddetini artırmışken, sadece Filistinli kardeşlerimizin değil tüm Müslümanların izzeti her gün, her an çiğnenmeye devam ediyorken gerçekleşen bu operasyon, yalnız İsrail'e değil, dünyayı kana boğan tüm zalimlere verilmiş bir cevaptır. Cenabıhak, İsrail'e karşı çarpışan yiğit kardeşlerimize güç, kuvvet versin, attıklarını isabet ettirsin. Aksa Tufanı operasyonunu mutlak zaferin ve özgür Kudüs'ün habercisi eylesin. Zafer İslam'ındır, zafer Allah'ındır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır." ifadesini kullandı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN