Bolu’da yükselmeye devam eden hava sıcaklıkları rekor kıracak! Vatandaşlar ise sıcakları, “Seben Gölü’nü yaptıktan sonra hava şartları değişti” diyerek yorumladı.

 

Bolu’da hava sıcaklığının Haziran ayında normalin üzerinde seyretmesi nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor. Uzmanlar vatandaşların güneş ışınlarının etkili olduğu saatlerde dışarı çıkmaktan kaçınmalarını ve bol sıvı tüketmelerini öneriyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, Bolu’da hava sıcaklıkları artacak. 24 Haziran Pazartesi günü, 1991-2020 yılları arasındaki rekor sıcaklığın kırılması bekleniyor. Gün içerisinde hava sıcaklığının 34 dereceye çıkacağı tahmin ediliyor.

Konut kira artış oranına yüksek zam! Konut kira artış oranına yüksek zam!

“BU KADAR SICAK OLDUĞUNU İLK KEZ GÖRÜYORUZ”

Bolu halkı, sıcaklara karşı çözümü evden dışarı çıkmamakta bulduğunu söylüyor.  17 yıldır Bolu’da yaşayan Yeliz Güler, “Bolu’nun bu kadar sıcak olduğunu ilk kez görüyoruz” dedi.

 

“GÖLGEDE BİLE OTURULMUYOR”

İsmini vermeyen vatandaş ise gölgede bile oturmanın zor olduğunu belirterek, “Bu mevsimde bu kadar sıcak olmuyordu. Gölgede bile oturulmuyor. Seben Gölü’nü yaptıktan sonra hava şartları değişti” ifadelerini kullandı.

Editör: Servet Tayfun