(HABER: BURHAN YEŞİLTAŞ)- Boluspor'da Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni yapıldı. Boluspor Başkanı Savaş Abak, Eski Başkanlar, Siyasiler ve sporcular bir araya geldi. Kulüp binasında gerçekleştirilen Bayramlaşma töreninde katılım yoğundu.

Ramazan Bayramının 2. günü Boluspor tesislerde bayramlaşma töreni düzenlendi. Bayramlaşma törenine Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Boluspor Kulüp Başkanı Savaş Abak, Bolu Belediye Başkanvekili Süleyman Can, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı İlhan Durak, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Boluspor Eski Kulüp Başkanı Yener Bandakçıoğlu, yöneticiler, teknik heyet ve futbolcular katıldı.

“Bolusporumuzu daha iyi yerlerde görebilmek adına mücadele içinde olacağız”

Bayramlaşma töreninde ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül söz aldı. Akgül, Boluspor’un Bolu’nun öznesi olduğunu vurgu yaparak; “İnşallah birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara kavuşmayı Allah’tan niyaz ediyorum. Bugün burada sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Savaş Başkan Boluspor’un Başkanı aynı zamanda biz Bolu’nun bu huyunu da seviyoruz. Ağabey-kardeşlik hukuku da mevcut. Her birimizin arasında. Boluspor bizim öznemiz, Bolu bizim öznemiz. Bizde üzerimize düşen ne varsa inşallah hep beraber Bolusporumuzu daha iyi yerlerde görebilmek adına mücadele içinde olacağız. Her birinize şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

“Boluspor camiasının Ramazan Bayramını kutluyorum”

Akgül’ün ardından Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak söz aldı. Abak, Boluspor camiasının Ramazan Bayramını kutlayarak; Birlik beraberlik ve yardımlaşma duygularının yoğun olarak yaşandığı Ramazan Bayramına ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Boluspor camiasının, spor sevenlerinin Ramazan Bayramını kutluyorum. Bugünlerin tüm dünyaya ve ülkemize barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum. Ayrıca Boluspor ailesinin sağlıklı, başarılı bir yıl ve mutluluk dolu bayramlar geçirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

“Özellikle kırıcı bir konuşma yapmayacağım”

Abak, Boluspor’un bu ligin en deneyimli takımlarından birisi olduğunu ifade ederek; “Geçen senede bize bu zamanlar çok yaramıyor. Bugün bayram. Özellikle kırıcı bir konuşma yapmayacağım. Boluspor Kulübü 1965 yılında kurulmuş 59 yıllık bir camia. Bu camia yaklaşık 20 senesini süper ligde geçirdi. 2007’de yılından bu yana da Trendyol 1.ligde mücadele ediyor. Baktığımızda Boluspor kulübü bu ligin en deneyimli takımlarından biri” dedi.

KESK’TEN HÜKÜMETİN KAMU TASARRUF PAKETİNE SERT TEPKİ KESK’TEN HÜKÜMETİN KAMU TASARRUF PAKETİNE SERT TEPKİ

“Bunun kararını sizler vereceksiniz”

Boluspor Kulübü Başkanı Abak, ligde oynayacakları 5 maç kaldığını hatırlatarak; “Futbolcu kardeşlerimle Sakarya maçından önce ufak bir toplantı yapmıştım. O toplantıdan da bir iki tane alıntı yapmak istiyorum. İşler her zaman istenildiği gibi gitmiyor. Gençlerbirliği maçı almamız gereken bir maçtı. Ama olmadı. Gençlerbirliği maçını kaybettikten sonra Sakaryaspor maçı daha da önemli oldu. Sakaryaspor maçını da kazanamadık. Yanlışları, hataları buradan konuşmak istemiyorum. Yenmemiz gereken 2 tane maçtı. Çünkü artık Boluspor kulübünün hedefleri var. Bu maçları almamız gerekiyordu. Ama olmadı. Her şey bitti mi, bence bitmedi. Bunun kararını verecek olan futbolcu kardeşlerim. Buradan yönetim elinden geleni yapıyor. Artık 2 senedir burada ödemelerle ilgili bir sıkıntı yok. Burada 5 maçımız kaldı. Artık takdir futbolcu kardeşlerimin. Bunun kararını sizler vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

“Boluspor’un tesisleri kulübe yakışmıyordu”

Göreve geldiklerinde bu yana bir çok olumsuzlukla mücadele ettiklerini aktaran Abak; “İşler iyi gitmeyince tabi bu hayatta da böyle. Bazı olumsuzlukların çıkması söylentileri, dedikoduları belki hayal kırıklıklarını, karamsarlıkları birbirinde götürüyor. Olumsuzlukları çözmekte akıllı insanların işleri. Bizlerde akıllı insanlarız. Birlikte aşılmayacak bir sıkıntı yoktur. Biz bir aileyiz. Bunu ben böyle görüyorum. 28 Mayıs 2022 tarihinde göreve geldik. Ama her yönetime geldiğimde temlikler, hala devam eden bir temlik var. 23 ay geçti. İcralar, hacizler, eski oyunculara borçlar, eski çalışanların borcu, banka borçları, eski vergi borçları. Boluspor’un tesisleri kulübe yakışmıyordu. Altyapı bitmiş pozisyondaydı. Hala bir sürü problemi var. Tabi verilen sözlerin tutulmaması da bunların cabası” dedi.

“Bahane üretseydik veya başka başkanlar gibi burayı bırakıp gitmek çok kolay”

Göreve geldiklerinden bu yana hiçbir bahanenin arkasına sığınmadıklarının altını çizen Abak “Biz yönetim olarak hiçbir zaman bahane üretmedik. Bahane üretseydik veya başka başkanlar gibi burayı bırakıp gitmek çok kolay. Çünkü spor yasası çok farklı. İnanın Boluspor kulübü 2.ligdeydi. Bu sezon sonu da ne yazık ki belki Bursaspor gibi Boluspor kulübü de 3.lige düşecekti” şeklinde konuştu.

“Okyanusu geçtik, derede boğulmayalım”

Abak, lige oynayacakları 5 maç kaldığını hatırlatarak; “Bildiğiniz üzere son 5 maçımız kaldı. Cumartesi günü saat 16.00’da burada Atatürk stadyumunda Ümraniyespor ile maçımız var. İnşallah bu Boluspor için başlangıç olur. Çünkü son 3 haftadır iyi bir performans sergilemiyoruz. Bunu başaracak olan sizlersiniz. Bence artık bu şehir, bu camia, bu yönetim artık bu sene bir play-off’u hak ediyor. 3 puanlardan, 43 puanlara geldik Yalçın hocamla. Okyanusu geçtik, boyumuz yüksekliğinde olmayan derece boğulmayalım. Sizlere aşırı derece güveniyorum” dedi.  

Editör: Ahmet İshak GÜLEN