Boluspor’un eski kalecilerinden Ozan Evrim Özenç, Eski Başkan Necip Çarıkçı döneminden alacakları nedeniyle Boluspor’u icraya verdi. İcra yetkilileri Boluspor kulübü Başkanı Savaş Abak ile görüşmek için tesislere geldi. 250 bin liralık alacak 1 milyon 709 bin lira oldu.

Boluspor’un eski kalecilerinden olan Ozan Evrim Özenç, Eski Başkan Necip Çarıkçı döneminden kulüpten alacağı olan 1 milyon 709 bin lira için kulübü icraya verdi. Sabah saatlerinde icra işlemleri için kulüp tesislerine gelen yetkililer oyuncunun avukatı ve icra memuru Boluspor Kulübü Başkan Savaş Abak ile görüştü. Abak, Çarıkçı’dan kalan katlanarak büyüyen borç için oyuncunun avukatından indirim istedi ancak avukat indirime yanaşmadı.

“Eski başkanlar da Bolu’da adamım diye geziyor”

Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, basın mensuplarına yaptığı geldiği günden bu yana eskiye dönük para ödemekten bıktığını anlatarak;  “20 – 30 tane dosya hallettim ve bugüne kadar eskilerle ödediğim para, bugünün kurlarıyla yaklaşık 75 milyon TL oldu. Bu sabah da Ozan Evrim Özenç için yeni bir avukatı geldi. Ben defalarca anlaşmak istedim. Ozan Evrim Özenç, 3 yıllığına Necip Bey döneminde kulübe gelmiş, yarım sezon oynamış, sakatlanmış, 250 bin lira çocuğun alacağı varmış. Çocukla burada kimse ilgilenmemiş o da mahkemeye vermiş.  Şimdi 1 milyon 700 bin lira para istiyorlar. 1 milyon para verdim karşı taraf kabul etmiyor. Şimdi yani, 250 bin lirayı 1 milyon 700 bin lira mı ödeyeceğim?” dedi.

“Bilançoları biliyordum ben ama 1’e 10 ödeyeceğim, 1’e 8 ödeyeceğimi bilmiyordum”

Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, başkan olarak göreve geldiklerinde bilançoyu bildiğini ancak 1’e 10 ödeyeceğini bilmediğini sözlerine ekleyerek, “Başkan Eski Başkan Necip Çarıkçı’nın ‘Göreve geldiğinde bilyaptığı açıklamaya da cevap Artık ödeye ödeye bıktım. Bu nasıl terbiyesizliktir? Eski başkanlar da Bolu’da adamım diye geziyor. Böyle bir rezillik yok. 250 bin 1 milyon 700 bin mi ödenir? Necip Efendi açıklama yapmış, ‘Kulüp Başkanı Savaş Bey, kulübe gelirken, bilançoları bilmiyordu’ demiş. Bilançoları biliyordum ben ama 1’e 10 ödeyeceğim, 1’e 8 ödeyeceğimi bilmiyordum. 250 bine 1 milyon 700 bin ödemek hak mı? Bu kadar terbiyesizlik olur mu? Geldiğim günden beri uğraşıyorum” şeklinde konuştu.

“Benden kaç futbolcuyla ilgili bir sıkıntı gelmiş?”

Başkan Abak, Boluspor’un kimsenin umrunda olmadığını dile getirerek; ““Kimsenin umurunda değil kardeşim ya… Savaş Abak geldi ödüyor, Savaş Abak geldi ödüyor… Bu nedir ya? Yönetim ödüyor, Savaş Abak ödüyor. Bilançolar zaten belli. Dün federasyondaydım, gelirler belli. Yani naklen yayın gelirlerinin 12 milyon TL olduğu bir yer de ligde kalmanın 50-60 milyon TL olduğu bir yerde, personelin, onun bunun olduğu bir yerde nasıl dönecek bu iş? 12 milyon gelir var, 100 milyon TL maliyet var. Batar kulüp tamamen, bu kulüplerin tamamı batar. Hele bir de eskilerden kaynaklanan hatalar var.  Biz de bu kulüpte başkanlık yaptık. Benden kaç futbolcuyla ilgili bir sıkıntı gelmiş? Bir olur, iki olur, üç olur ya.” dedi.

“250 bin Türk Lirası olan borcun 1 milyon Türk Lirasının şimdi peşin ödüyoruz”

Başkan Abak, basın mensuplarına yaptığı açıklamanın hemen akabinde tekrardan oyuncunun avukatı ve icra memuru ile müzakelere de bulundu. Ozan Evrim Özenç, yapılan tüm tekliflere olumsuz yanıt verdi.

Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, görüşmelerin ardından tekrar açıklamalarda bulundu. Abak, oyuncu tarafının herhangi bir indirime gitmediğini ifade ederek şunları dile getirdi: “Burada en önemli olan Boluspor kulübünün itibarı. 250 bin Türk Lirası olan borcun 1 milyon Türk Lirasının şimdi peşin ödüyoruz. Toplam 1 milyon 709 bin Türk Lirası tuttu. 9 bin lira dahi indirim almadık. 709 bin Türk Lirasını da sezon sonu ödeyeceğiz. Şimdi burada bize kulüpten masa, sandalye, televizyon kaldırılması bize yakışmaz” şeklinde konuştu.

“Necip bey, ben bilançoyu az çok bilirim. Ben sadece master yaptım, senin kadar doktora yapmadım ama yazıklar olsun”

Başkan Abak sözlerinin sonunda göreve geldiği günden bugüne kadar 76 milyon 700 bin Türk Lirası ödeme yaptığına dikkat çekerek; “Ama bunu yapanlara da yazıklar olsun. 250 bin Türk Lirasını, 1 milyon 709 bin Türk Lira olarak ödüyorum. Necip bey, ben bilançoyu az çok bilirim. Ben sadece master yaptım, senin kadar doktora yapmadım ama yazıklar olsun. Bu ödeye ödeye kaç etti. 75 milyon Türk Lirası para ödedim. Bu hariç. Bugüne kadar ödediğim para 76 milyon 700 bin Türk Lirası oldu” dedi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN