Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu Kadın Kolları Başkanı Zuhal Işın Toker, belediye meclis üyeliği için başvuru yaptığını açıkladı.

BOLU’DA GELİNLİK DENEMEK ARTIK ÜCRETLİ Mİ? BOLU’DA GELİNLİK DENEMEK ARTIK ÜCRETLİ Mİ?

Bolu Belediyesi Meclis Üyeliği için yeni bir isim adaylığını açıkladı. CHP Kadın Kolları Başkanı Zuhal Işın Toker, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 89’uncu yıl dönümünde adaylığını açıkladı.

Kadın Kolları Başkanı açıklamasını CHP Bolu İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında duyurdu. Başvurusunun temelinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara verdiği yetki olduğunu belirten Işın’ın açıklaması şöyle:

“Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 89’uncu yıl dönümü. Bu nedenle ben de bir açıklama yapmak istiyorum. Ben bir kadın olarak Ata’mın bana verdiği hakları kullanmak için belediye meclis üyeliğime başvuruda bulunacağım. Çünkü biz kadınlar emeğimiz varsa sözümüz olmalı diyorum ve her platformda kadın varlığını hissetmek için buradayız diyorum. Yıllardan beri verdiğimiz emekler, öz veriler ve sonunda kadınlar olarak biz olmalıyız. Mecliste olmalıyız, belediyelerde de olmalıyız. Her platformda kadınlar varlıklarını hissettirmeli. Ben halkıma hizmet etmek için bu yola çıktım. Bütün diğer arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.”

Editör: Ahmet İshak GÜLEN