CHP’de il ve ilçe başkanlıkları seçimleri öncesi delege seçimleri yapılıyor. Seçim takvimini açıklayan CHP İl Başkanı Ersan Türkoğlu, “Benim adaylık meseleme gelince, bu birkaç süreç, zaman gerektirecek bir olay. Bir şey söylemek için erken” dedi.

Haber: Oğuzhan Eke

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Örgütü, merkez ilçe ve il kongreleri öncesi, İl Başkanlığında delege seçimlerini yapıyor. Merkez ilçede, 13 Temmuz Perşembe sona erecek seçimlerde, mahalle delegeleri seçiliyor. CHP Bolu İl Başkanı Ersan Türkoğlu, delege seçimlerine ve seçim takvimine ilişkin detaylı bilgi verdi.

410 delege seçileceğini belirten İl Başkanı Türkoğlu, “Merkez ilçemiz tarafından ilan edilen seçimler bildiğim kadarıyla yarın tamamlanıyor.  Fakat çeşitli mahallelerden tüzüğümüz gereği yapılan seçimlerle ilgili farklı gerekçelerle itirazlar var. Bir aksilik olmazsa yarın bitecek. 400 mahalle delegesi seçilecek. Doğal delegelerle beraber, merkez ilçemizde 410 civarında bir delegeyle kongreler gerçekleştirilecek” dedi.

Türkoğlu, seçim takvimini de açıklayarak, “30 Temmuz itibariyle delege seçimleri bitiyor. Delege seçimi bittikten sonra ayın 15’ine kadar ilçe kongreleri, Ekim’in 15’ine kadar da il kongresi tamamlanmak zorunda. Ondan sonra da zaten kongre sürecidir” ifadelerini kullandı.

İl başkanlığı seçiminin çok adaylı olmasını beklediğini söyleyen Türkoğlu, “Siyaset uzun ince bir yol. Bugünden çok erken cümleler kurmak doğru değil. Tabi ki Cumhuriyet Halk Partisi gibi bir partide her makama, her mevkiye aday olacak arkadaşlarımız var. Olması da gayet doğal. Kendi dinamiği olan bir parti Cumhuriyet Halk Partisi. Önemli makamlara muhakkak talip olanların çok olduğu bir parti Cumhuriyet Halk Partisi. O yüzden ben çok adaylı kongreler yaşanacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Otomobil sektörü ne durumda? Otomobil sektörü ne durumda?

Türkoğlu, kendi adaylığı için ise net konuşmazken, “Benim adaylık meseleme gelince, bu birkaç süreç, zaman gerektirecek bir olay. Ondan sonra arkadaşlarla görüşüp değerlendireceğiz,  şu an için bir şey söylemek için erken” açıklamasında bulundu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN