Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında sürücülere yönelik farkındalık etkinliği düzenledi, sürücüler ile ailelerine hediyeler verdi.

Programa;  Bolu Valisi Erkan Kılıç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mehmet Avcı, il Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, emniyet müdür yardımcıları, birim amirleri ile trafik ekipleri katılım sağladı.

Vali Erkan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mehmet Avcı'nın katıldığı trafik denetiminde, ekiplerce durdurulan sürücüler trafik kuralları konusunda uyarıldı.

Vali Kılıç, sürücülere trafikte dikkatli seyretmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Daha sonra Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında araç içinde bulunan çocuklara içinde kumbara, yapboz, boyama kitabı ve kırmızı düdük bulunan çantalar hediye edildi.

İLERİ: “ENFLASYON ÖNÜMÜZDEKİ AYDAN İTİBAREN DÜŞÜŞE GİRECEK” İLERİ: “ENFLASYON ÖNÜMÜZDEKİ AYDAN İTİBAREN DÜŞÜŞE GİRECEK”

Sürücüler, uygulamadan memnun olduklarını dile getirdi.

“CUMHURİYET BİZE GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINDAN EMANET” Vali Kılıç, insanların trafikte güvenli şekilde istedikleri yere gitmelerinin kendileri için çok önemli olduğuna vurgulayarak;  “Cumhuriyetimizin 100. Yılı biliyorsunuz. Bu Cumhuriyeti bize Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları emanet etti. Bu emanete hep beraber sahip çıkacağız. Ülkemizde vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde istedikleri yere gitmeleri son derece önemli. Trafik kazalarını can mal kayıplarını ne kadar azaltırsak Atatürk’ün emanetinde o kadar çok sahip çıkmış olacağız. Bizim için bir can çok önemli. Trafikte can kaybı olmasın istiyoruz” şeklinde konuştu.

“EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE İL JANDARMA KOMUTANLIĞIMIZ FARKINDALIĞI ARTIRIYOR”

Bolu halkının, emniyet ve jandarma birimlerinin trafik konusundaki çalışmaları sonucu diğer illere göre çok daha bilinçli hale geldiğini anlatan Kılıç, “Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla emniyet müdürlüğümüz ile il jandarma komutanlığımız elinden gelen gayreti göstererek, farkındalığı artırmak için etkinlik düzenliyor. Bugünde trafikteki sürücülerimizi durdurarak ikazlarda bulunuyor hem de küçük Cumhuriyetin 100. Yılı sebebiyle emniyet müdürlüğümüzün hazırladığı hediyeleri takdim ediyoruz” dedi.

“BOLU ÖRNEK BİR İL”

Vali Kılıç, Bolu'nun diğer alanlarda olduğu gibi trafikte de en iyi durumda olması için çalıştıklarını kaydederek; “Emniyetimiz ve il jandarma komutanlığımız gece gündüz trafik noktasında gerekli özveriyi gösteriyor. Bolu trafikte de en huzurlu, en iyi durumda olsun istiyoruz.  Bolulu hemşerilerimiz de trafikte gerçekten çok saygılı, örnek bir il. Yaya geçitlerinde vatandaşlarımız adımlarını attığında hemen sürücülerimiz duruyor. Bu durumda bizleri ziyadesi ile memnun ediyor. Emniyetimiz, jandarmamız, sürücülerimiz ve vatandaşlarımızda bu farkındalık ile Bolumuzu daha iyi yerlere getireceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN