Aktarlarda yaz dönemi hareketliliği başladı. Bronzlaşmak ve cildinizin sağlıklı görünmesini isteyen vatandaşlar aktarların yolunu tutuyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte yerini bitkisel yağlara ve şampuanlara bıraktı. Doğal yollardan bronzlaşmak ve cildin sağlıklı görülmesini isteyen vatandaşlar, aktarlarda satılan bitkisel yağlara ilgi gösteriyor. Bitkisel yağlar, yüzyıllardır hem sağlık hem de güzellik için kullanılan doğal ürünlerdir. Özellikle yaz aylarında, güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve cilt ile saçı beslemek için bitkisel yağların kullanımı oldukça yaygındır.

Bitkisel yağların bu çok yönlü kullanımları sayesinde, yazın güneşin zararlı etkilerinden korunurken cilt ve saç sağlığınızı da doğal yollarla koruyabilirsiniz. Ancak, cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza göre doğru yağı seçmek önemlidir. Aktarlardan kolayca temin edebileceğiniz bu bitkisel yağlar ile yazın tadını çıkarırken güzelliğinizi ve sağlığınızı koruyabilirsiniz.

kimyasal içerikli ürünler yerine doğal ve sağlıklı alternatifler

Bronzlaşmak isteyen birçok kişi, kimyasal içerikli ürünler yerine doğal ve sağlıklı alternatifler arıyor. Bu nedenle bitkisel yağlar, özellikle yaz aylarında büyük ilgi görüyor. Sezer Kuruyemiş ve Baharat’ın sahibi Fatma Sezer Akdoğan, bu yağların hem cildi beslediğini hem de sağlıklı bir bronzluk sağladığını vurguluyor.

Fatma Sezer Akdoğan'ın Tavsiyeleri

Akdoğan, yaz aylarında aktarlarda gözle görülür bir hareketlilik yaşandığını belirtiyor. Müşterilerin özellikle doğal ve bitkisel ürünlere yöneldiğini ifade eden Akdoğan, bu dönemde satışların arttığını söylüyor. Bronzlaşmak isteyenlerin yanı sıra, güneşin zararlı etkilerinden korunmak isteyenler de aktarlara akın ediyor.

Sezer Kuruyemiş ve Baharat’ın sahibi Fatma Sezer Akdoğan, bitkisel yağların saç ve cilt üzerindeki yararlarını ve yazın güneşten korunmada nasıl kullanılabileceğini anlattı:

 Doğal Yağlarla Yazın Tadını Çıkarın

TAPU İL MÜDÜRÜ AKKAYA UYARDI! TAPU İL MÜDÜRÜ AKKAYA UYARDI!

“Saç bakımı için tavsiyelerimiz olacaktır. Bunlar biberiye yağı, biberiye suyu, Hindistan cevizi ve argan yağı karışımı kullanabilirler.  Terleme ile ilgili durumlarda kullanılması gereken ayrıca kendilerine rol-on yapacakları karışımlar var. Bunun içinde lavanta, yasemin ve ylang ylang tavsiye edebilirim. Güneşten ciltlerini korumaları için tedavi edici kantaron yağını önerebiliriz. Güneş kremini yazın kışın kullanabilecekleri yağlardır. Güneş kremimizin içerisinde joojoba yağı, zeytinyağı, kanola, ceviz yağı, çörek otu yağı, Hindistan cevizi yağı, hepsi içerisinde vardır. Güvenilir ve sağlıklı karışımdır. Müşterilerimize tavsiye edebiliriz.  Cildimizi gün boyu nemli tutmak için yaşlanma karşıtı bitkisel yağlarımızı önerebiliriz. Üzüm çekirdeği yağını ve Nar çekirdeği yağını tavsiye edebiliriz.  Yaz mevsimi boyunca hem enerji seviyemizi yüksek tutmak hem de formda kalmak için, kiraz sapı, mısır püskülü, hibiskus bunlar yaz boyunca kullanabilecek bitkilerimizdir. Karşım olarak, toz olarak ve çay olarak ta çeşitlerimiz bulunmaktadır.  Her mevsim kullanabileceğimiz vücudun direncini ve bağışlılığını korumak için probolis kullanabilirler” dedi.

Fatma Sezer Akdoğan, geniş bir yelpazede bitkisel yağ ve doğal şampuan seçenekleri sunarak, müşterilerin sağlıklı ve güzel bir yaz geçirmelerine katkıda bulunduklarını belirtti.

Editör: Servet Tayfun