Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ne (BGC) ziyarette bulundu. Ziyarette önemli açıklamalar yapan Durak; “Belediye meclis listemizde çok farklı ve katma değerli isimler var, sürpriz olacak. Buda mı burada dedirttireceğimiz isimler duyacaksınız emin olun” dedi.

BGC Hizmet binası önünde, BGC Başkanı Mert Minisker ile cemiyet üyesi gazeteciler tarafından karşılanan MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, basın mensuplarıyla birlikte cemiyete geçti.

Samimi bir havada geçen ziyarette başkan adayı Durak, kendisini tanıttı, seçim çalışmalarından bahsetti. Öte yandan, vatandaş takdir ettiğinde, belediye başkanı seçilmesi durumunda 1 Nisan’da hiç vakit kaybetmeden bolu için çalışmaya başlayacağını söyledi.

“NASIL BİR EKİPLE ÇALIŞACAKSINIZ?”

Ziyaretinden dolayı Durak’a teşekkür eden BGC Başkanı Mert Minisker, belediyenin bir ekip işi olduğunu ve iyi bir ekibin başarı getireceğini de vurgulayarak; “İlhan Durak belediye başkanı seçilmesi durumunda nasıl bir ekiple hareket edecek, Bolu’yu nasıl yönetecek” sorusunu yöneltti.

“DOĞRU, DÜRÜST İNSAN MI, MESLEKİ BİLGİYE SAHİP Mİ?”

Başkan adayı Durak’ta doğru, dürüst ve mesleki yeterliliği olan kişiler ile belediye meclis listesi oluşturduğunu ifade ederek; “İl başkanlığı görevim süresince hep bir farklılık yapmışızdır. Biraz bolu ile ilgili çalışmak dertlenmek ayrıca doğru ve dürüst insan olmak lazım. Belediye meclisi oluştururken hep bu düşünce ile hareket ettim.  Vatan haini olmadığı sürece kişinin siyasi görüşü,  Devlet Ebed Müddet anlayışı olduğu sürece benim için hiçbir sıkıntı yok.  Doğru, dürüst insan mı, mesleki bilgiye sahip mi? diyerek Belediye meclisi oluştururken de aynı hassasiyet ile çalıştım. Etrafındaki insanların o kişiler için bu söylemleri demesi gerekiyor. Ekibimi de bu şekilde oluşturdum.

“ÇOK FARKLI VE KATMA DEĞERLİ İSİMLER VAR”

Ekibimin içerisinde Milliyetçi Ülkücü Harekete gönül vermiş de var, Cumhuriyet Halk Partisi değerlerine inanmış ama sonuç olarak hedef noktasında birleştiğimiz Bolu’ya fayda sağlayacağımız isimlerde. AK Parti içerisinden aynı şekilde doğru dürüst bir şeylere fayda sağlamak, fedakarlık yapıp o kürsüye çıkıp bir eksiği, gereksinimi anlatabilecek kişilerden oluşturmaya gayret etti. Çok farklı ve katma değerli isimler var, sürpriz olacak. Buda mı burada dedirttireceğimiz isimler duyacaksınız emin olun. 12 Şubat’ta proje lansmanımız olacak akabinde de 17-18 Şubat gibi de isimleri açıklamayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN