Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr.Enes Eminoğlu, AK Parti Bolu İl Başkanlığını ziyaret etti. Eminoğlu; “Biz Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Bolu gençliğinin ve bütün Türkiye gençliğinin yanında onları desteklemeye devam ediyoruz” dedi.

Haber: Nilay Çelik- Servet Gökçek

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr.Enes Eminoğlu bir takım ziyaretlerde bulunmak amacıyla Bolu’ya geldi.  İlk olarak Bolu Valisi Erkan Kılıç’a Valilik Makamında ziyarette bulunan Emiroğlu daha sonra AK Parti Bolu İl Başkanlığına geçti.

Eminoğlu’nu parti binası önünde AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, AK Parti Bolu Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı ve parti üyeleri karşıladı.

Bolu’nun spor yatırımları hakkında istişarelerde bulunmak üzere il başkanlığında basın mensuplarına açıklamada bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr.Enes Eminoğlu, gençlik ve spor alanındaki çalışmaların önemine vurgu yaptı.

 “BOLUYLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR OLACAK”

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, gençleri, sporcuları, lisanslı oyuncuları, milli sporcuları desteklemeye devam edeceklerini aktararak, “Buradan öncede Sayın Valimizi ziyaret ettik. Akabinde de Olimpiyat merkezimizi ziyaret ettik. Yaklaşık 2 ay önce Bolumuza kazandırılan bir mekan. İnşallah güzel bir açılışı da yapılır. Milli sporcularımız var. Jimnastikte, çeşitli alanlarda şuanda orada hazırlık aşamasındalar. Tabi uzun yıllardır spora yapılan yatırımın karşılığını aslında bir nevi görmüş oluyoruz. Hem en son Tokyo Olimpiyatlarında hem Avrupa Şampiyonalarında çok ciddi bir başarı elde edildi. İnşallah bu başarının devamı için biz Bolu’daki gençlerimizi, sporcularımızı, milli sporcularımızı, lisanslı oyuncularımızı desteklemeye devam edeceğiz. Bira önce Gençlik Merkezi alanlarının oradaydık. Gerçekten sahalar, spor salonları, Olimpik Hazırlık Merkezimiz gibi birçok nokta var. İnşallah bunları Bolu’ya kazandırmaya devam edeceğiz. Boluyla ilgili çalışmalar olacak. Gençlik alanındaki çalışmalar hem sivil toplum kuruluşlarımıza hem devletimizin bu çeşitli yapılarıyla birlikte daha güçlü bir organize ile inşallah güzel çalışmalar Bolu’da devam edecek. Be bu vesileyle bütün teşkilatımıza, başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bugün yine burada temaslarımız devam edecek. Buradan sonra yine Gençlik Merkezlerimizi, yine Spor Yaz Okullarıyla devam eden binlerce gencimiz var. Yaz Spor Okullarına devam ediyor çocuklarımız. Onları ziyaret edeceğiz. En son Gölcük’te kampta olan gençlerimiz var Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen” dedi.

2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SONA ERDİ 2023-2024 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SONA ERDİ

“TÜRKİYE’Yİ KEŞFETMEYE GENÇLERİMİZİ DAVET EDİYORUZ”

Bolu’nun en fazla misafir ağırlayan 4’üncü il olduğuna da işaret eden Bakan Yardımcısı Eminoğlu; “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tabi yaz dönemi çok uzun şekilde devam eden projeleri var. Yaz Spor Okulları, on binlerce, bütün Türkiye hattında, 81 ilde devam eden bir projemiz. Yine gençlik kamplarımız var. Çocuklarımızı Tematik, Doğa kampı, Deniz kampı gibi kamplarımız var. 50 farklı alanda 28 ilde gençlerimiz bu kamplarda kalmaya devam ediyor. Seyahat Sever projemiz var. Bolu’da da konaklayan öğrencilerimiz vardır. Bolu en fazla misafir ağırlayan 4’üncü ilimiz. Seyahat Sever projemiz kapsamında da bütün Türkiye’ye Bolu’dan çağrımız şu; Türkiye’yi keşfetmeye gençlerimizi davet ediyoruz. Ücretsiz bir şekilde yurtlarımızda yaz dönemi boyunca konaklamaya devam ediyorlar. Geçtiğimiz yıl 150 binin üzerinde öğrencimiz katılmıştır. Bu senede inanılmaz bir başvuru var. Gençlerimiz kalmaya devam ediyor.  Biz Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bütün gençlerimizin Bolu gençliğinin, bütün Türkiye gençliğinin yanında onları desteklemeye devam ediyoruz. Bu vesileyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“SPOR İLE İLGİLİ BİRÇOK YATIRIMA EV SAHİPLİĞİ YAPTIK”

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu’nun Bolu’ya gelmesinden dolayı teşekkür ederek, “Yeni dönemde inşallah hayırlı hizmetlere hep beraber vesile olma hayaliyle ve hedefleriyle yola çıktığımız bu dönemde Sayın Enes Eminoğlu Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımızı partimizde, il başkanlığımızda misafir ediyoruz. Spor ile ilgili birçok yatırıma ev sahipliği yaptık. Bizde şehrimizde ciddi manada spor yatırımlarına vesile olmaya çalıştık. Bugün de inşallah gençlikle alakalı daha güzel şeyleri planlamaları konuşacağımız bir bakanımız, daha önce görev aldığı, sorumluluk edindiği STK’lardaki görevleriyle bugün de inşallah Gençlik ve Spor Bakanlığında gençlikle ilgili çok daha güzel hizmetlere hep beraber şahitlik edeceğimiz bir dönemi yaşama arzusuyla ben bu yeni dönemde görevinizin de hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bolu denildiğinde sağlık kenti, spor kenti ve en önemlisi de turizm kenti olarak değerlendirme yaparız. Tabii turizmi de spor turizmi ile ilişkilendirerek biraz önce kamp eğitim merkezimizde milli sporcularımızla beraberdik. İnşallah bunu sizin de desteklerinizle daha yukarılara, sporcu sayımız itibariyle de daha yukarı taşıma hedefiyle inşallah hemhal oluruz” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN