Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemal Keskin, toplamda 20 bin metrekare alan üzerine kurulan ve 5 bin 85 metrekare kapalı alana sahip olan Bolu Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde engellilere sadece bakım hizmeti değil aynı zamanda yaşam becerileri ve sanatsal faaliyetlerin de sunulacağını vurguladı.

Bolu Merkeze bağlı Seyit Mahallesi'nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Bolu Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi” projesi hızla ilerliyor. Yaklaşık 19.712 metrekarelik bir alana yayılan bu merkez, 4 blok ve 10 daireye, 1 idari hizmet binasına ve 1 Sanat Terapi Merkezi'ne ev sahipliği yapacak. Her yaşam evinde sosyal alanlar, 3 yatak odası ve 1 mutfak bulunacak, böylece engelli bireylere bakım hizmeti sunulacak.

Projenin %68'inin tamamlandığını belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bolu İl Müdürü Cemal Keskin, inşaatın bu yılın 11. ayında tamamlanarak 2025 yılında hizmete açılmasını planladıklarını ifade etti.

Merkezde süreli ve sürekli yatılı hizmetlerin sunulacağını dile getiren Keskin, toplamda 90 kişilik kapasitenin 18 tanesinin süreli, 72 tanesinin sürekli yatılı olarak planlandığını aktardı.

Merkezin sadece bakım hizmeti değil, aynı zamanda yaşam becerileri ve sanatsal faaliyetler gibi etkinliklere de ev sahipliği yapacağını vurgulayan Keskin, idari hizmet binasının yanı sıra kültür sınıfları ve sanat atölyelerinin de bulunacağını söyledi.

MHP BOLU, ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER İÇİN HELVA DAĞITTI MHP BOLU, ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER İÇİN HELVA DAĞITTI

Bolu Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak ve onlara daha iyi bir yaşam sunmak hedefleniyor.

Tamamlandığında, sadece bir bakım merkezi değil, aynı zamanda bir yaşam merkezi olarak hizmet verecek.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN