Yeniden Refah Partisi, seçim çalışmalarına Gölyüzü Mahallesi’nde esnaf ve vatandaş ziyaret yaparak devam etti.

Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Faruk Bayrakdar ve ekibi vatandaşı dinleyerek, Bolu hakkında istek ve taleplerini aldı. İçerisinde projelerin yer aldığı broşürü vatandaşa takdim ederek, vaatlerini anlattı.

“SU FATURASINA YÜZDE 25 İNDİRİM”

Bayrakdar’ın anlattığı projeleri arasında yağmur hasadı da yer aldı.

 “Yağmur hasadı projemiz var. Bu nedir? Yeni yapılan inşaatlarda belediye yol ile ev arasında 3 metre boşluk bıraktırıyor. Yeşil alan olacak diye. Biz o yeşil alanın altına, inşaat yapanlara diyeceğiz ki buraya bir su deposu koyun. Üstünü toprak ile kapatın. Sonra yağmur yağdığı zaman, oluklardan akan suların hepsini o depolarda toplayacağız. Biz de belediye olarak o suyu alacağız, park ve bahçelerde araç yıkamalarda kullanacağız. Hatta ev sahibine, ‘Buradan su kullanın, bahçenize çiçek ekin, domates biber ekin, boşuna kökez sularını kullanmayın’ diyeceğiz. Hatta su faturasına da yüzde 25 indirim yapacağız”

“SİYASETTE OLMASI GEREKEN ŞEYLER”

Bayrakdar, Yeniden Refah Partisinin pankartlarının kesilmesini kınadı.

“Bunlar bizmiş tasvip etmediğimiz olaylar. Biz zaten siyasete ilk başladığımız zamandan beri siyasete nezaket ve zarafet gelsin diyoruz. Biz bunun üzerine devam ediyoruz. Geçenlerde hatta bir tane pankartımız yine kesilmiş, bizim gençlerimiz onu gittiler düzelttiler, baktılar yanda başka bir partinin pankartı kesilmiş, onu dahi düzelttik. Aslında siyasette olması gereken şeyler. Kesilmesi değil ama bunları hiçbir zaman tasvip etmedik, kınıyoruz. O yüzden siyasete nezaket ve zarafet getireceğiz. Biz bu yolda ilerliyoruz”

Editör: Ahmet İshak GÜLEN