AK Parti Gerede İl Genel Meclisi üyesi Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Üzeyir Ercivan, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden aldığı bilgiler neticesinde ilimiz ve ilçelerde depreme dayanıklılık testleri yapıldıktan sonra güncellemesi yapılan okulların son durumlarının ne olduğu ile yeni eğitim öğretim yılında yatırım programına alınan okulları paylaştı.

Haber: Aslı Akış

Okulların risk değerlendirilmesinin yapılması ve güçlendirilmesi konusunda yapılan çalışmalar hakkında araştırma yapan Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler komisyonu edindiği bilgileri il genel meclisi eylül ayı toplantılarında gündeme taşıdı. AK Parti Gerede İl Genel Meclisi üyesi Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Üzeyir Ercivan da meclis üyelerini bilgilendirdi.

Ercivan,  ilimiz ve ilçelerimizde 33 okulun güçlendirme çalışmalarının tamamlandığını belirterek; “17 tanesi merkezde, 16 tanesi ilçelerimizde. Bunun dışında bu yıl güçlendirme çalışmaları devam eden 13 adet okul binamızda bulunmaktadır. Bu bahsettiklerimin dışında güçlendirme kararı olan okulumuz yoktur. 13 okulun güçlendirmesi yapıldıktan sonra artık okullarımız sağlıklı, güvenli ve güçlendirme çalışmaları tamamlanmış olacaktır” dedi.

“GÜÇLENDİRME SORUNU ORTADAN KALKMIŞ OLACAK”

Güçlendirme çalışmaları devam eden okulları da tek tek sıralayan Ercivan; “Dörtdivan Çavuşlar İlkokulu, Gerede METEM, Gerede Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Göynük Orhan Çalışlar Spor Salonu, Merkez Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu, Yeniçağa Yaşar Çelik İlkokulu, Merkez Çoban Kaya Şehit Murat Paçal İlkokulu Ana Binası, Gerede Halil Nom ilkokulu, Merkez Semiha Şakir İlkokulu, Merkez 60.Yıl Ortaokulu, Merkez Abant İlkokulu, Göynük Dedeler Köyü İlkokulu, Merkez Güzel Sanatlar Lisesi. Bunlar bu yıl güçlendirmesi devam eden okullarımız. Bunların güçlendirmesi bittikten sonra artık güçlendirme sorunu ortadan kalmış olacak.” ifadelerini kullandı.

ERCİVAN, YIK-YAP PROGRAMINA ALINAN OKULLARI SIRALADI

Boluspor bayramlaştı Boluspor bayramlaştı

Başkan Üzeyir Ercivan, deprem tetkikleri sonucunda yıkılıp yeniden yapılması gereken okulları olduğunu da belirterek; “Bunlar; Merkez 100.Yıl Ortaokulu yık-yap programında devam ediyor. Merkez Kültür İlkokulu 1 Ekim’e kadar bitecekmiş. Merkez Milli Egemenlik İlkokulu inşaat ruhsatı bekleniyor. Göynük İmam Hatip Ortaokulu bitmiş. Seben Çok Programlı Lisesi 40 güne kadar biteceği ifade edildi.  Merkez İzzet Baysal Abant Mesleki Anadolu Lisesi Uygulama Oteli, Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi, Göynük Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gerede İbrahim Hilmi Koçbeyoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de yık-yap programına alınmış ve çalışmaları devam eden okullarımız.” şeklinde konuştu.

“YATIRIM PROGRAMINA ALINAN OKULLARIMIZ VAR”

Yeni eğitim öğretim döneminde yatırım programına alınan okullar hakkında da konuşan Ercivan;

Bu yıl yatırım programına alınan okullarımız var. Göynük anaokulu devam ediyor. Merkez Seyitavşar Mahallesi Özel Eğitim Anaokulu Eylül 2023’te teslimi yapılacakmış. Tabaklar Mahallesi Anaokulu Eylül 2023’te başlanacakmış. Aşağısoku Mahallesi Anaokulu devam ediyor. Demirciler Mahallesi Gerede devam ediyor. Göynük Dedeler Köyü Anaokulu bakanlık onayı gelmiş. Seben Çarşı Mahallesi Anaokulu devam ediyor. Mudurnu Taşkesti Mahallesi Anaokulu devam ediyor. Merkezde Doğancı Ayşe Yılmaz Becikoğlu İlkokulu imar durumu bekleniyor. Merkezde Gazipaşa İlkokulu proje ihalesi yapılmış. Revize çalışmaları devam ediyor. Altındağ Belediyesi Kız İmam Hatip Lisesi Yurdu 2023 yılı devlet yatırım programına alınmış. Yine Mengen Aşçılar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 2023 yılı devlet yatırım programına alındı.” dedi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN