Gelecek yılın Mart ayında yapılacak seçimler için geri sayım devam ederken, Bolu’da da seçim hareketliliği başladı. Belediye Başkanlığı aday adaylığı için AK Parti Bolu cephesinden ilk isim il başkanı Suat Güner oldu.

 “AK Parti olarak yerel yönetimlerde Bolu'nun idaresine ve iradesine saygı duyarak talip olduğumuzu beyan ediyoruz.”

AK Parti'de yerel seçim hazırlığı başladı. Seçim Strateji Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor. Belediye başkan aday adaylarının belirlenmesi için kriterler hazırlanırken her şehir için o ilin özellikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda ayrı beyanname hazırlanması planlanıyor.

“YOL KAZASI OLARAK GÖRÜYORUZ”

Köroğlu TV mikrofonlarına başkan aday adaylığı hakkında özel açıklama yapan Güner, mevcut 5 yılın önceki dönemler ile kıyaslamasını yaptı.

“Önümüzde bir yerel seçim var ve Bolu'nun tabiri caizse geride bıraktığımız 5 yıldaki kazanımlarına baktığımızda ondan önceki 15 yıldaki kazanımlarını kıyasladığımızda çok daha geri gittiğini görüyoruz. Bunu bir yol kazası olarak görüyoruz ve şehrimizi seviyoruz. Şehrimizin önceliklerini biliyoruz, bununla alakalı da yapmak istediklerimiz var.

YRP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BOLU’DA ESNAF ZİYARET ETTİ YRP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BOLU’DA ESNAF ZİYARET ETTİ

“STRATEJİK BİR AÇIKLAMA DEĞİL”

İl başkanı Güner; Başkan aday adaylığının stratejik bir açıklama olmadığına vurgu yaptı.

“Siyasetle teşviki mesaisi olan herkesin aday adaylığı en doğal hakkıdır. Tabi ki ilerleyen süreçte daha çok aday adayı çıkacaktır hem partimizden hem diğer siyasi partilerden. Bu hizmette yarış düsturunda olduğu sürece de hiçbir sorun yok.

“YEREL SEÇİMLERİN KIYMETİNİ GÖRDÜK”

Yerel seçimlerin önemini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemini örnek gösteren Güner, 21 yıllık ak parti iktidarından bahsetti.

Yerel seçimlerin kıymetini Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'yle başlayan hikayesiyle gördük.  Bugün elhamdülillah geride bıraktığımız 21-22 yıldır devleti idare eden hatta şu an uluslararası ölçekte de en deneyimli siyasetçi olarak görüyoruz sayı Cumhurbaşkanımızı. Bunun bize öğrettiği yerel idarecilik var. Bunun yansımasını istiyoruz ve biliyoruz ki şehrimizde de her gün vesileyle cemiyet programlarında, toplantılarında vatandaşımızla esnafımızla yan yanayız.”

“İÇİMİZ ACIYARAK GÖRÜYOR ŞAHİTLİK EDİYORUZ”

Ak Parti’nin belediyecilik noktasında tecrübe ve donanımının diğer belediyelerden çok daha ileride hizmet anlayışına sahip çalışmalara imza attığına işaret eden Güner, bolu’nun idaresi ve iradesine saygı duyduğunu belirleterek sözlerini noktaladı.

“AK Parti'nin belediyecilikle ilgili tecrübe ve donanımının çok daha iyi olduğunu şehrimizdeki kazanımlarından görüyoruz. Çok geri gittik. Mevcut yönetimin milletin hizmetine, sosyal olarak yaşantısının içine sela edecek birçok vaadi vardı ama bunların %10’nun bile gerçekleşmediğini görüyor biliyoruz. Sadece AK Parti Yerel İdaresi ya da iktidarı döneminde yapılmış olan sosyal donatıların ya da belediye eliyle yapılmış olan peyzaj, park, bahçeler, yol kaldırım bunların bile muhafaza edilemediğini şu an içimiz acıyarak görüyor şahitlik ediyoruz. Bunlarla ilgili biz de AK Parti olarak yerel yönetimlerde Bolu'nun idaresine ve iradesine saygı duyarak talip olduğumuzu beyan ediyoruz.”

Editör: Ahmet İshak GÜLEN