Bolu Valiliği İl İnsan Hakları Kurul Üyeleri halk sağlığı haftası nedeniyle İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol’a makamında ziyarette bulundu.

Haber: YASİN CELAL TORUN

Bolu Valiliği İl İnsan Hakları Kurul Üyeleri BAİBÜ Rektörlüğü Temsilcisi Dr. Öğretim Üyesi Fethi Kılıç, Türkiye Psikiyatri Derneği Bolu Şube Başkanlığı Temsilcisi Dr. Hülya Ensari ve Mahalli Basın Temsilcisi Köroğlu TV Muhabiri Aslı Akış, ülkemizde 2001 yılından bu yana 03-09 Eylül tarihleri arasında kutlanmakta olan Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla il sağlık müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdi.

BOLU’DA GELİNLİK DENEMEK ARTIK ÜCRETLİ Mİ? BOLU’DA GELİNLİK DENEMEK ARTIK ÜCRETLİ Mİ?

Ziyarette, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol beraberinde Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Halil İlker Yencilek, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Büşra Deligöz, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Zeynep Baysal ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Arzu Özkan da İl İnsan Hakları Kurul Üyelerine haftanın amacı, halk sağlığı ve koruyucu sağlık hizmetleriyle ilgili bilgiler verdiler.

Kurul üyelerine, Halk sağlığı ile ilgili Bolu’da yürütülen çalışmaları aktaran İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, halk sağlığı açısından vatandaşların içme ve kullanma sularının özellikleri ve insan sağlığı üzerindeki etkileri noktasında titizlikle yürütülen incelemeler yapıldığını kaydetti.

Öte yandan, Demirkol, sağlık hizmetlerinin temel amacının, bireylerin sağlığını korumak ve hastalıklar engellemek olduğuna da dikkat çekerek aşılamadan bahsetti. Zaman zaman aşı redleri yaşandığının da altını çizen Demirkol, aşılama ile bebek ve çocukları önlenebilir hastalıklardan korumanın mümkün olduğunu vurguladı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN