AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, AK Parti’de aday belirleme sürecine ilişkin konuşarak; “Sandıktan büyük bir teveccüh ile çıkacağına inancımın tam. 9 ilçe 3 beldenin tamamında inşallah zafere ulaşacağız” dedi.

AK Parti Bolu teşkilatında belediye başkanı aday belirleme süresi sonra erdi. 9 ilçe 3 beldenin tamamında isimler netleşti. Saha çalışmaları hızlandı. Ancak Mudurnu, Karacasu ve Kıbrıscık da aday gösterilmediği gerekçesiyle aday adaylarından istifalar geldi. Aday adayları istifa etme gerekçelerinin sebebini AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner olarak gösterdi.

“FARKLI DEĞERLENDİRMELER YAPILIYOR”

Hedef gösterilen AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, konuyla ilgili açıklamada bulunarak; “Aday adayı olan kişiler farklı bir değerlendirme yapıyor olabilirler. Böyle an ya da zamanlarda nefsimize yeni düşmemek lazım. Bazen benim ya da yakın mesai arkadaşlarım veya milletvekilimiz üzerinden konuyu maalesef konsülde etmeye, değerlendirmeye almaya çalışanlar var. Bunun doğru olmadığını ifade ediyorum.” Şeklinde konuştu.

GÜNER, ADAY BELİRLEME SÜRECİNİ ANLATTI

Adayları belirlemede izlenilen yol haritası hakkında da bilgi veren Güner; “AK Partinin çalışma takvimi içinde sayın cumhurbaşkanımız genel başkan olarak bir heyet oluşturur, bu ekip en ince detayına kadar bütün aday adayları üzerinden milletten karşılık bulacağı her konuyu değerlendirir. Bizden sadece kanaatlerimiz alınır. Bunun belirlenme parametreleri içinde kamuoyu anketleri de vardır.   Teşkilat geçmişi, görev süresi içerisindeki hizmet esaslarına bakılır. En son temayül yoklamaları da yapılır, teşkilatımıza sorulur. Teşkilatında görüşleri alındıktan sonra her birin değerlendirmesi neticesinde puan verilerek adaya karar verilir.” İfadelerine yer verdi.

“TEVECCÜH MİLLETİN”

İl Başkanı Güner, Bolu’nun tüm ilçe ve beldelerinde seçimin zaferle sonuçlanacağını da vurgulayarak; “31 Martta gerçekleşecek seçimlerde 9 ilçe 3 beldenin tamamında icra heyetleri ile oluşan meclis ve il genel meclis üyelerimizin tamamı inşallah zafere ulaşacak. Sandıktan milletimizin büyük bir teveccühü ile çıkacağımıza inancımın tam olduğunu belirterek tüm adaylar başarılar diliyorum.” Dedi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN