Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği 2024 yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis toplantısı muhtarların yoğun katılımıyla gerçekleşti. 31 Mart yerel seçimleri sonrası yeni seçilen meclis üyeleri ve yeni seçilen muhtarların oy kullandığı seçim sonrası İl Genel Meclis Başkanı Ekrem Çetinkaya ve Meclis Üyesi Zerrin Yavuz Açıkalın ile Banaz Köyü Muhtarı Ahmet Süme ve Semerciler Köyü Muhtarı Dursun Cantürk birlik encümenine seçildi.

Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği 2024 yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis toplantısı Vali Yardımcısı Abdullah Şen başkanlığında gerçekleşti. Birlik Müdürü Fatih Mehmet Önal tarafından 2023 yılı kesin hesap cetveli ile faaliyet raporu okunarak meclisin oylarına sunuldu. Daha sonra birlik encümenine 4 asil üye seçimi gerçekleştirildi.

4 İl Genel Meclis Üyesi ve 3 Muhtarın yarıştığı gizli oylama ile gerçekleşen seçim sonunda İl Genel Meclisini temsilen Zerrin Yavuz Açıkalın 83 oy, Ekrem Çetinkaya 64 oy alarak birlik encümenine seçildi.

Diğer adaylar CHP’li Erhan Beykoz 60, Özcan Güler ise muhtarların 13’ünün oyunu aldı.

HEM SICAK HEM SOĞUK VURDU HEM SICAK HEM SOĞUK VURDU

Birlik Encümeninde köy muhtarlarını temsilen ise Banaz Köyü Muhtarı Ahmet Süme 78 oyla, Semerciler Köyü Muhtarı Dursun Cantürk 51 oyla birlik encümeninin yeni isimleri oldu.

Aday olan Taşoluk Köyü Muhtarı Erdal Atalay seçimde örnek bir davranış sergiledi.

Atalay rakibi Dursun Cantürk ile aynı sayıda oy alınca, ikili arasında kura çekimi yapılmasına gerek olmadığını söyleyerek çekildiğini söyledi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN