BOLU’DA HAYVANSEVERLER OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI BOLU’DA HAYVANSEVERLER OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

Bolu Pazarı’nda bir ay öncesine kadar 15-20 TL aralığında satılan limonun kilosu bu hafta 100 TL’den tezgahlardaki yerini aldı. Şaşırtıcı fiyatı esnaf, “tarihte görülmedi böylesi” diyerek ifade etti.

Bolu’da sıcak havaların hissedilmesiyle beraber Pazar yerinde meyve ve sebzelerde ürün hareketliliği başladı. Ürünlerin çok çeşit olması fiyatlardaki düşüşü de beraberinde getirdi. Geçtiğimiz 1 ay öncesine kadar 15 TL’den satılan limon ise bu hafta tarihi bir artışla 100 TL’den tezgahlardaki yerini aldı. Peki, vatandaş ve esnaf bu rekor zam hakkında ne dedi? İşte detaylar…

“Tarihte böyle artış görmedik”
15 TL’lik fiyatının ardından 100 TL’ye satılan limon bu haftanın en dikkat çeken ürünü oldu. Köroğlu TV’ye konuşan limon satıcı Mert Maltaş, “her sene 3 milyon sandık limon çıkıyordu. İşçi parası çok olduğu için limon dallarda kaldı. 1 ay öncesine kadar 15 TL olan limon, bayramda yaklaşık 60 TL’leri gördü. Şuan biz halden 70 TL’ye alıp tezgahlarda 100 TL’ye satıyoruz. Tarihte biz böyle bir artış görmedik” diye söyledi. Başka bir vatandaş ise, “Limon depolarda hastalık yaptığı için çok çürük yaptı. Bu nedenden dolayı limonun fiyatı yükseldi. Fiyatlardan kimse memnun değil” dedi.

Önümüzdeki haftalarda limon fiyatları nasıl olacak?
100 TL’lik fiyatıyla tarihi rekor kıran limonun fiyatı, önümüzdeki haftalarda da aynı seyirde seyretmesi bekleniyor.

Kaynak: haber merkezi