İYİ Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Mansur Şen, Stadyum Alanı Yenileme Projesini tanıttı.

Köroğlu Haber Seçim Arenası programının canlı yayın konuğu olan İYİ Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Mansur Şen, projelerini anlattı. Şen, vizyon bir proje olarak “Stadyum Alanı Yenileme Projesini” sundu. Proje kapsamında mevcut şehir stadyumunun taşınacağını, açılan alanın ise şehrin merkezinde büyük bir sosyal rekreasyon alanına dönüştürüleceğini ifade etti. Proje içerisinde çeşitli merkezler olacağını ifade eden Şen, şu açıklamayı yaptı:

“VİZYON PROJE OLARAK BUNU SUNUYORUZ”

“Biz Bolu Merkez’deki stadyum alanının oradan kaldırılmasını düşünüyoruz. Bolu’nun planlaması konusunda, Bolu’nun içerisindeki yoğunluğun başka bir merkeze geçmesini, onun da bir planımız var. Tabi ki kurumlar arasında ilişkilerle olacak işler.  Belediyenin D-100 karayolu yanındaki alışveriş merkezi civarında bir yeri var. Biz stadyum için orayı düşünüyoruz. Önereceğiz yani. Karşılığında da bu stadyum buradan kalkacak, bu alanın da bir kentsel yenileme, bir vizyon proje olarak bunu sunuyoruz.

“BİR GÖLET PLANLANDI                                                    

Bolu merkezindeki stadyum alanının kentsel yenileme projesi, modern ve profesyonel bir dokunuş yapmayı hedefliyor. Proje eski yapıların ve mevcut stadyumun yerini alacak 4 ana yapı, tur otobüslerinin parkı, bir yer altı çarşısı ve mescit binasıyla oluşan geniş bir rekreasyon alanının inşasını içeriyor.  Ayrıca bu yenilemeyle birlikte, kuzey cephesine estetik bir katkı sağlamak amacıyla bir gölet planlandı.

“4 TANE 3’ER KATLI BİNA DÜŞÜNÜLÜYOR, 3’ER KATLI”

4 tane 3’er katlı bina düşünülüyor, 3’er katlı. Bu binaların bir tanesinde Türk yemekleri ve Bolu yöresel yemekleri konseptinde restoran düşünülüyor. Bir diğerinde gençlik ve öğrenci sosyal etkinlik merkezi düşünülüyor. Üçüncüsünde sosyal aktivite merkezi düşünülüyor. Dördüncüsünde ise çok amaçlı kent sosyal tesisi ve kent lokantası. Kent lokantasındaki amaç, gelir seviyesi yüksek olmayan ailelerin burada düşük fiyatla, ücretli lokantadan yararlanması.

“ÖĞRENCİLERİ HEDEF ALARAK TASARLANMIŞ”

Türk yemekleri ve Bolu yöresel yemekleri konseptinde bir restoran merkezi olarak sunuyoruz. Projenin öne çıkan ilk yapısı bu. Türk yemekleri konseptinde bir restoran olacak. Bu bina hem yerel halka hem de şehri ziyaret eden turistlere Türk mutfağını ve Bolu mutfağının lezzetlerini sunacak.  İkinci binamız da gençlik ve öğrenci sosyal merkezi. Özellikle öğrencileri hedef alarak tasarlanmış ve uygun fiyatlı hizmet sunacak mekânları sunacak.

“ÇOK AMAÇLI KULLANIMI ÖN GÖRÜLÜYOR”

Üçüncü binamız sosyal aktivite merkezi, sosyal aktiviteler için düşünülmüş programlara ev sahipliği yapacak. Sanat atölyeleri, sergi alanları, topluluk merkezileri ve kadınlarımızın yararlanacağı sosyal merkez gibi çeşitli alanlar planlanıyor.  Dördüncü binamız kent lokantası. Çok amaçlı kullanımı ön görülen bu bina, sosyal etkinlikler için uygun altyapıya sahip olacak, ayrıca bu yapıda kent sakinlerine çok uygun fiyatlarla yemek yiyebileceği lokanta olacak.”

Editör: Ahmet İshak GÜLEN