Seçim Arenası programının konuğu olan Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak, belediye personelinin zor koşullarda çalıştığını belirtti. Durak, “Üniformaları yetersiz, soğuk hava şartlarında… Ben utandım bu durumdan” dedi.

Köroğlu Televizyonu’nda yayımlanan Seçim Arenası programının 6’nci bölüm konuğu Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı İlhan Durak oldu. Durak, canlı yayında gazeteciler Aslı Akış ve Oğuzhan Eke’nin sorularını yanıtladı. Durak’ın cevapladığı sorulardan bir tanesi de ‘Belediyeden işçi çıkarılıp çıkarılmayacağı’ konusu oldu. Durak, seçilmesi durumunda belediyeden işçi çıkarılmayacağını, istihdamı arttırmak için mücadele edeceklerinin mesajını verdi.

“GAYRET GÖSTERİYORLAR AMA MESELA ÜNİFORMALARI YETERSİZ”

Öte yandan belediye personelinin şu anki çalışma şartlarının iyi olmadığının altını çizdi. Ziyareti esnasında personelin ekipman eksiği olduğunu gördüğünü ifade eden Durak, “Ben geçen bir birimine gittim belediyenin, çok üzüldüm. Gerçekten alın teriyle çalışıyorlar, gayret gösteriyorlar ama mesela üniformaları yetersiz. Bu soğuk hava şartlarında... Belediye personelinin. Çok ince bir mont, çok ince... Altında maalesef soğuk hava şartlarında onları koruyabilecek, bir elbise doğru dürüst bir ayakkabı, sırayla şöyle düzgün bir eldiven yoktu. Ben utandım bu durumdan. Yani Bolu Belediyesinin personelini motive etmesi lazım... Daha mutlu etmesi lazım... Kazancıyla, vermiş olduğu parayla, standartlarıyla daha mutlu olacaklar ki motivasyonları yüksek olacak ki… Bunlar Bolu’yu güzelleştiren personeller. Sihirli eller…” dedi.

“BİZİM DERDİMİZ PERSONEL ÇIKARTMAK OLMAZ”

İstihdamı arttırmak istediklerini aktaran Durak, “Onlar ne kadar iyi olursa, Bolu’ya o kadar hizmet ederiz. Bizim derdimiz personel çıkartmak olmaz. Bizim derdimiz istihdamı nasıl arttırabiliriz, belediyenin bütçesini nasıl arttırabiliriz. Dışarıdan nasıl bir iş hacmi oluşturabiliriz. Bunları yapıp daha fazla personel, daha fazla çalışma arkadaşını Bolu Belediyesine kazandırabiliriz. Ben bununla dertlenirim” diye konuştu.

“İLHAN İLE SOHBET ETMEYİN GİBİ DURUMLAR OLDUĞUNU SÖYLEDİLER”

Öte yandan Durak, belediye ziyaretleri sırasında kendisine iletilen bir iddiayı da dile getirdi. Personelin kendisiyle görüşmemesi için talimatlar aldığını ifade ederek, “Ben oraya ziyarete giderken, ‘İlhan ile sohbet etmeyin, onunla görüşmeyin, kafanızı yerden kaldırmayın, kaçta gelecekse erken personeli çıkartın’ gibi durumlar olduğunu söylediler” şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN