Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül Türkiye Büyük Millet Meclis’inde, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının Türk Gençliğinin hizmetine sunduğu öncü projelerini dile getirdi.

MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, TBMM’deki yoğun gündemine hızlı başladı. Önceki gün orman köylülerinin sorunlarını ve çözüm üretilmesi noktasında çağrısını yapan Akgül, bu kez  Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının Türk Gençliğinin hizmetine sunduğu öncü projelerini Meclis'te anlattı.

“DİJİTAL ÇAPA UYUMLU PROJELER GERÇEKLEŞTİRİLİYOR”

Milletvekili Akgül; “Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür vakfımızın Türk gençliği adına ortaya koymuş olduğu eğitim faaliyetleri gençlerimizin büyük ilgisini görmektedir. Ülkü Ocakları Genel  Başkanımız  Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım'ın öncülüğünde Ülkü Ocaklarımız merhum İsmail Gaspıralı'nın “Dilde, Fikirde, İşte Birlik” şiiarına “Dijitalde Birlik” ideallerinide ekleyerek dijital çağa uyumlu öncü projeler gerçekleştirmektedir.” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE EĞİTİM ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTE”

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal lise öğrencilerine mektup yazdı İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal lise öğrencilerine mektup yazdı

Yapay zeka içeren dikkat, odaklanma, anlayarak hızlı okuma yazılımının yanı sıra diğer eğitim projelerini de tek tek sıralayan Milletvekili Akgül; “Özellikle deprem bölgesinde kurulan bilgisayarlı eğitim çadırlarında ve Türkiye'nin her yerinde yapay zeka destekli uzakan eğitim merkezi projesi ‘ODAK2023 hızlı okuma yazılımı’, ‘Permakültür Tarım Projesi’, Türk Tarihi ve Genel Kültür alanında hizmete sunduğu ‘Bilgi akını’ ve ‘Ocakta bul’ oyunları  ile kültür ve sanat eğitim alanında gerçekleştirdiği büyük çalışmalarıyla Türk gençliğine hizmet sunan Ülkü Ocaklarımıza Gazi meclisimiz huzurunda şükranlarımızı sunuyor başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN