Üniversite eğitiminin ardından, Kocaeli’nde özel bir okulda öğretmen olarak çalışmaya başlayan Fatih Ünal, eşiyle beraber yer aldığı eğitim sektöründen ani bir kararla istifa ederek memleketi Bolu’ya döndü.

Burada yeni bir hayata başlamak isteyen Ünal ailesi, halleri doğrultusunda “Fettucine Makarna” yapımına başladı.

“Eşim her zaman tek ürün elde etme, tek ürün sunma şeklinde düşünceleri vardı. Sonrasında da makarna olabilir mi? Birkaç örneklerini gördük bu çalışmanın. Yerinde ziyaret ettik, tattık. Biz bu işi makarna üzerinden yapabiliriz dedik. Aynı zamanda da soslarda çeşitlendirebiliriz dedik. Kocaeli’nden Bolu’ya taşındık ve burası oldu”

“ÜRÜNLERİMİZ KALİTELİ, SAĞLIKLI”

Tek tip makarna yaptıklarını anlatan Ünal, doğal soslarla yemeğe tat verdiklerini dile getirdi. Pişirildikten sonra parmesan peyniri tekerinde lezzetlendirilen makarnalar, özel soslarla servis ediliyor.

“Bizim yapmış olduğumuz, tek çeşit İtalyan makarnası. Kalın spagetti ya da eriştenin uzunu da diyebiliriz. Bizi çeşitlendiren şey aslında soslarımız. El yapımı ürünlerle hazırladığımız Napoliten sosumuz. Arabiata domates tabanlı sosumuza jalepon biber ve zeytinin katılmasıyla hafif acılı bir lezzet. Polenez, domates sosumuz ve kıymalı olarak çıkarmış olduğumuz makarnamız. Sonrasında tavuk, mantar, renkli biber pesto kuru domates, fesleğenli sosumuz ve özellikle bizi çok uğraştıran, el emeği çok olan köz patlıcanlı köz biber sosumuz var. Tabi Boluluyuz, Bolu’nun yöresel lezzeti olan keş ve cevizi atlamak istemedik ve menümüze keş, ceviz de koyduk. Böylelikle toplam 8 sosumuz var. Ürünlerimiz kaliteli, sağlıklı, hamurumuz orijinal yani lezzetimiz güzel.”

El emeğiyle üretilen makarnanın lezzetiyse, yiyenleri kendisine hayran bırakıyor. Doyurucu ve uygun fiyatlı olması da dikkat çekici…

Editör: Ahmet İshak GÜLEN