Anaokulundan, liseye kadar her eğitim akademisinde gerçekleştirilen 95 proje, sergiyle tanıtıldı.

Haber: Oğuzhan Eke

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda Eğitim Festivali programı düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı programda, eğitim – öğretim dönemi boyunca okullarda yapılan çalışmalar ele alındı. Halk oyunları gösterisiyle başlayan programda, farklı okullardan öğretmenler kürsüye çıkarak, dönem içerisinde öğrencilerle yaptıkları çalışmaları anlattı. Alanda kurulan sergide anaokulundan, liseye kadar her kademeden 95 proje sergilendi. Programda “Arkadaşım Keman” projesinin öğrencileri ve “Türkülerimiz Genç Ozanlara Emanet” projesinin öğrencileri kısa bir konser de verdi.

“EĞİTİM AKADEMİK BAŞARIDAN İBARET BİR SÜREÇ DEĞİL”

HEKİM BİRLİĞİ SENDİKASI'NDAN SİNOP'TAKİ KAZAYA SERT TEPKİ HEKİM BİRLİĞİ SENDİKASI'NDAN SİNOP'TAKİ KAZAYA SERT TEPKİ

Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, okulların akademik başarının yanı sıra etkinliklerle de öne çıkması gerektiğini belirterek, “Eğitim sadece akademik başarıdan ibaret bir süreç değil. Akademik başarı tabi ki gündemimizde olmalı ama bunun yanında kültür, sanat, musiki, spor kısaca hayata dair ne varsa bunların hepsi bizim gündemimizde olmalı. Bu bir. İkincisi okullar arası farklı muhabbeti eskiden beri söylenen bir şarkı olarak devam eder. Ama bizler kendimizi güncellemeyi çok fazla başaramayan bir toplumuz diye düşünüyorum. O yüzden de kurumlarımızı, ülkemizi, gelmiş olduğun noktayı bazen göremiyoruz, bazen bu hususu ıskalıyoruz arkadaşlar” dedi.

“HER OKULUN ŞARTLARI FARKLI”

Her okulun şartlarının farklı olduğunun altını çizen Sarıcı, “Ben tüm okullarımızda yapılan özgün ne çalışma varsa bu çalışmaları görmeyi, arkadaşlarımızla birlikte olmayı, onlara teşekkür etmeyi yerine getirmeye çalışan bir arkadaşınızım. Dolayısıyla bu okullarsa arası farklı muhabbetini çok fazla sahiplenen, kabullenen birisi değilim. Ama şunu da kabul etmiyorum. Okulların birbirleriyle tokuşturmak da doğru bir yöntem değil. Tabi ki her okulun şartları farklı... Buna bağlı olarak yapacakları çalışmalar da farklılaşıyor. Ama her okul öğrencisini mutlu edecek, öğrencinsin kendisini gerçekleştireceği çok sayıda çalışmaya imza atmak durumunda” ifadelerini kullandı.

Program, katılım belgesinin verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN