YRP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BOLU’DA ESNAF ZİYARET ETTİ YRP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BOLU’DA ESNAF ZİYARET ETTİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner’e açtı ağzını yumdu gözünü. Özcan, "Tanju Özcan ve şürekâsı için hesap vakti geldi” sözleri üzerinden Güner’e; “Doymadı yalan söylemeye zavallı hurdacı. Sen Cumhurbaşkanının deyimiyle “3 koyunu güdemeyecek adamsın”. Senin gibi bir aday bu belediyeyi yönetmeye kalkarsa iflas bayrağını çeker”  dedi.

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, parti yönetimindeki avukatlarla beraber sosyal medyadan paylaşım yaptı. Güner, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ilişkin, “Hesap vakti” dedi. Güner’in paylaşımına Başkan Özcan, düzenlediği basın toplantısında cevap verdi.

“O KADAR İLERİ ZEKALI Kİ…”

Özcan, “Tanju Özcan ve şürekâsı için hesap vakti geldi” açıklamasına istinaden konuşarak, “AK Parti Bolu İl Başkanı ben hasta iken bir açıklama yapmış. ‘Tanju Özcan ve şürekâsı için hesap vakti geldi’ demiş. Bunlar bizi 97 ayrı konudan şikâyet etmişlerdi buraya aylarca müfettiş gelmişti. Müfettiş raporu ne hikmet bana gelmeden onlara nasıl gittiyse açıklama yapıyor.  Madem hesap vakti geldi ise detayına neden girmiyor? Öncelikle benim şürekâmın içinde AK Parti Meclis Üyeleri Burak Balaban, Hakan Özsoy, Hatice Dinç, İsmail Yerlikaya, Kamuran Avcı, Hüseyin Türkmen, Bülent Oturak, Nurettin Ulutürk, Semih Dimicioğlu, Uğur Akbay, Zafer Turan, Şaziye Turan, MHP’li Fatih Silin ve Necdet Çakır,  AK Partili Hacer Çınar varmış.  3 kadar konu varmış, ‘hesap vakti geldi’ diyor da; bunlar o kadar ileri zekalı ki; şikayet ederken kendi arkadaşlarını da zan altında bırakmışlar” ifadelerini kullandı. 

“SANANE KARDEŞİM, BELEDİYE BAŞKANI BENİM!”

AK Parti tarafından şikayet edilen konuların detaylarına dair de bilgi veren Başkan Özcan, “Danıştay’a itiraz yolu açık bir karar ve Danıştay bu kararın tamamını kaldıracaktır. Suat efendinin daha detaylı açıklamam yapamamasının sebebi hukuku bildiğinden, evrakın gizliliğini bildiğinden değil. Çünkü bu raporun hiçbir yerinde “Tanju Özcan ihaleye fesat karıştırmıştır”, Tanju Özcan zimmetine para geçirmiştir” , Tanju Özcan Bolu halkının parasını kötü kullanmıştır demiyor. Konuların çoğu atamalar ile ilgili.  Ben ‘Ergin Yönet’i şuraya neden atamışım? Mesleği hemşire olan eski itfaiye müdürünü görevden aldıktan sonra doktorun yanına neden vermişim? Adam hemşire veterinerin mi yanına vereceğim? Görevden aldığımız bazı müdürler dava açmış davayı kazanmış eski görevlerine iade etmemişim başka müdürlüklere iade etmişim. AK parti üyelerinin yargılanmasına sebebiyet veren birçok madde var. Örneğin, statik, sundurma, itfaiye yönetmeliği gibi... hatayen tek kısmi zamanlı avukat çalıştırmak yerine 2 kısmi zamanlı çalıştırmışız. Görevden aldığım müdür eski görevinde neden iade etmiyorsun diyor? Sanane kardeşim, belediye başkanı benim, kiminle çalışma istiyorsam çalışırım” şeklinde konuştu.

“OĞLUM SENİ GÖREVDEN ALACAKLAR”

Özcan, açıklamasının devamında İl başkanı Güner’e belediye başkanlığını yönetemeyeceği ağır bir dille belirterek, “AK partili üyeler benim şürekâm mı oluyor? Ne kadar çirkin laflar bunlar. Doymadı yalan söylemeye zavallı hurdacı. Sen belediyeye hurdaları sat, seçimi kaybet. En büyük oy düşüşü Bolu’da yaşandı. Sonra hikâyeden belediye başkan adayı olacağım de. Oğlum seni görevden alacaklar bunu bilmiyorum ben? Kimi kandırıyorsun sen? Belediye çocuk oyuncağı mı? Sen Cumhurbaşkanının deyimiyle ‘3 koyunu güdemeyecek adamsın’. Senin gibi bir aday bu belediyeyi yönetmeye kalkarsa 2 ay yönetemez. Belediye 2 ayda iflas bayrağını çeker. Parasızlıktan belediye binasını satar bu. Bizi şikâyet ediyorlar akıllarınca hesap verme vakti gelmiş. Biz hesap vermekten kaçmıyoruz. Kusura bakma hangi müdür ile çalışacağımı, görev değişikliklerini onlara soracak değilim.  Halk bana vermiş bu yetkiyi. Enteresan olan şikayetçi olanlar da şüpheli durumuna düşmüşler” dedi.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN