Bolu’da, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katılımıyla, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın heykelinin açılışı gerçekleştirildi.

Haber: Oğuzhan Eke – Ebru Buket Eke

Bolu Belediye Meclisinde alınan kararla, İzzet Baysal Devlet Hastanesi Bulvarı üzerine KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın heykeli yapıldı. Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Bolu Şube Başkanı Kıbrıs Gazisi Emekli Kıd. Binbaşı Ahmet Şerafettin Yamaner tarafından yaptırılan heykelin açılışına KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal da katıldı.

“BİZİM İÇİN ÇOK ANLAMLI VE DEĞERLİ”

Programda konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, “Bolu’da Kıbrıs Gazisi Ahmet Şerafettin Yamaner’in girişimleriyle bir gazi olarak, bir düşünür olarak çeşitli yayımlarıyla Kıbrıs davasına adamış bir kişi olarak, onun öncülüğünde ve Sayın Belediye Başkanının destekleriyle, belediye meclisinin onayıyla hem caddelere Rauf Raif Denktaş’ın isminin verilmesi aynı zamanda az sonra açacağımız bu güzel anıtın Rauf Raif Denktaş isminin burada da yaşayabilmesi ve onun şahsında Kıbrıs Türk halkının, haklı mücadelesinin güzelim Bolu’muzda, gençlerimizle, yeni nesillerle ve bundan sonraki nesillere mücadelenin gösterilecek olması bizim için çok anlamlı ve değerli. Dolayısıyla bugünü bize yaşatanlara teşekkür etmek istiyorum” dedi.

BAŞKAN ÖZCAN İKİNCİ DÖNEMİNE DE KURAN’A EL BASARAK BAŞLADI BAŞKAN ÖZCAN İKİNCİ DÖNEMİNE DE KURAN’A EL BASARAK BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Tatar’ın konuşmasının sonrasında, protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi. Heykelinin açılışı sonrasında toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Açılışa katılan davetliler de Tatar ile fotoğraf çektirdi. Tatar programın sonrasında Bolu’dan ayrıldı.

Programda Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can ve il protokolü de yer aldı.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN