Saadet Partisi Ankara Milletvekili ve Saadet Partisi Genel Sekreteri Mesut Doğan, ‘Millet-Vekili Türkiye Buluşmaları” kapsamında Bolu’yu ziyaret etti. Doğan, yaklaşan yerel seçimlere değinerek ülke ekonomisiyle ilgili eleştirilerde bulundu.

Bolu il teşkilatı ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Saadet Partisi Ankara Milletvekili ve Saadet Partisi Genel Sekreteri Mesut Doğan, düzenlenen kahvaltının ardından basın açıklamasında bulundu.

“YOL HARİTASINI DAHA DA NETLEŞTİRELİM İSTEDİK”

Önümüzdeki yerel seçimin yol haritasını netleştirmek istediklerini belirten Doğan, “15-20 gün sonra meclisimiz açılmış olacak. Bizde meclisimiz açılmadan önce Saadet Partisi milletvekilleri olarak Türkiye’de bütün illerimizi ziyaret edip hem şehirlerimizi yerinde görelim hem insanlarımızı dinleyelim hem de bir taraftan teşkilat mensuplarımızla bir araya gelip önümüzdeki sürecin yol haritasını daha da netleştirelim istedik. Bugün Bolu’dayız” dedi.

"EĞİTİM ŞENLİĞİ"NDE PROJELER TANITILDI "EĞİTİM ŞENLİĞİ"NDE PROJELER TANITILDI

“TÜRK SİYASİ TARİHİNİN EN ÖNEMLİ SEÇİMLERİNDEN BİRİ YAŞANDI”

Milletvekili Doğan, 14 Mayıs milletvekili ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı genel seçimleri üzerinden değerlendirme yaparak, ciddi sorunlar yaşandığına dikkat çekti. Doğan; “Biliyorsunuz, 3.5- 4 ay önce bir seçim yaşadık ki bu seçim üzerine daha çok şeyler yazılacak, çok şeyler konuşulacak çünkü benim şahsi kanaatim belki de Türk siyasi tarihinin en önemli seçimlerinden birisiydi. En kritik seçimlerinden birisiydi. Bu seçimi hep beraber zaten yaşadık. Akabinde 3.5 – 4 ay geçtiği halde belki de 4-5 yıl da yaşamadığımız her şeyi bu boyutta yaşamış olduk. Yani 3.5 aya baktığımız zaman, bu seçimin seçim öncesinde Millet İttifakı tarafından neden çok ciddiye alındığı neden çok ciddi noktalara temas ettiğini, neden altı partinin bir araya geldiğini göstermesi bakımından aslında izaha gerek kalmayacak kadar net olarak bütün insanlarımız ciddi manada yaşadı. Çok büyük sorunlarımız var. Çok büyük sıkıntılarımız var ama tabii ki bazı arkadaşlar, bazı siyasiler özellikle iktidar mensupları şunu söyleyebilirler, ‘tamam başkanım sorunlarımız var ama bu yeni değil ki yani bugün sorunlarımızın olduğu gibi dünde sorunlarımız vardı. Yarın da sorunlarımız olacak’ bu doğru. Gerçekten dünde sorunlarımız vardı, bugünde sorunlarımız var, yarında sorunlarımız olacak ama bizim özellikle dikkat çektiğimiz husus şu bugün ki sorunlarımızın bir farkı var. Bunu anlamak zorundayız. Bunu görmek zorundayız. Anlamayıp, görmediğimiz takdirde inanın son iyi olmayacak” şeklinde konuştu.

“BUGÜN SORUNLARIMIZ İKTİDARIN KONTROLÜ ALTINDA DEĞİL”

Gün geçtikçe gelen zamlara ve artan fiyatlara da vurgu yapan Mesut Doğan, “İlk defa Türkiye’de var olan sorunlar kontrolden çıkmış vaziyette. Bugün sorunlarımız iktidarın kontrolü altında değil. Yönetimin kontrolü altında değil. Şunu unutmayalım ki sorun sadece sorundur ama kontrolden çıkmış sorun büyük bir tehdittir. Büyük bir tehlikedir. Felakete açılan kapıdır. Bunun neden böyle ifade edildiğini söylemeye gerek kalmadı çünkü henüz seçimden ayrıldıktan sonra her şeye yüzlerce, kimisine yüzde yüz kimisine yüzde iki yüz zamlar geldi. İnsanlar nefes alamayacak hale geldi. İnsanlar mutsuz, insanlarımız huzursuz. İnsanlarımız geleceğe dair şüpheyle bakıyorlar. Korkuyla bakıyorlar. Endişeyle bakıyorlar. Bu sorunlar yaşanırken iktidarın ilk tavrı şu oluyor, sorunu görmemezlikten gelmek, birinci adım bu. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir sorun görmemezlikten gelindiği için küsüp de yok olmuyor ki. Sorun varsa vardır. Bugün olduğu gibi esnafımızın sorunu var, iş adamlarının sorunu var, kadınlarımızın sorunu var, gençlerimizin sorunu var, ülkemizin her noktasında sorunlar var” kelimelerini kullandı.

“AK PARTİ’NİN MEŞHUR BEŞ ADIMI”

Doğan, iktidarın sorunlara yönelik adımlarını eleştirerek ve ülkede ki değişmeyen sorunlara değinerek, “Sorunlar görmemezlikten gelinemeyecek kadar büyüdüğü zaman iktidar ikinci adımı atıyor. Nedir o? Hemen suçu başkasına atmak. Aslında bugün yaşadığımız sorunların hepsinin ana nedeni seçimden önce Millet İttifakı’nın vaatleriydi. Onlar öyle büyük taahhütlerde bulundular ki biz baktık seçimi kaybedeceğiz bizde aynı taahhütleri yapmak zorunda kaldık bugünde onun ceremesini yaşıyoruz gibi böyle komedi içeren topu taca atmaya yönelik cümlelerde bulunuyorlar. Bu da olmayınca üçüncü adım artık kaçacakları nokta kalmayınca sorunlarla baş başa kalmayınca bütün milletin ezberlediği öğrendiği beş adımı atıyorlar. Bu hiç değişmiyor. Bu değişmediği sürece ülkede değişmiyor. Ekonomide bir sıkıntı mı var, bir sorun mu var AK Parti’nin meşhur beş adımı: 1- zam yapmak, 2- vergileri çoğaltmak, 3- borç almak, 4- para basmak, 5- özelleştirme yapmak” açıklamasında bulundu.

Editör: Ahmet İshak GÜLEN